Historie skupiny Acheron
Acheron logo.JPG
Skupina Acheron byla založena cca v roce 1987 v obci Běšiny (KT). Název je odvozen z Řecké mytologie, kde Acheron je řekou podsvětí, řekou vzdechů na které Cháron (převozník) převáží duše zemřelých z jednoho břehu na druhý.

Základní sestava byla:
Mira Toušek - kytara,
Pavel "Doktor" Skuhrovec - bicí
David Svoboda - baskytara

od roku 1989 pak přichází
František Joachimsthaler - kytara
Jan Kotěšovec - zpěv

V roce 1989 se začíná zúčastňovat František Joachimsthaler s Janem Kotěšovcem (jako bedňáci skupiny Pepo) vystoupení a poté hrají naplno s Acheronem jako před kapela skupině PePo, což bylo v Nýrsku na Svazáckém plesu. To bylo těsně po revoluci, někdy v prosinci. Na pódiu byla tehdy i fotka s Havlem. Komické bylo to, že Acheron pořadatelé nechtěli vůbec pustit do sálu, že prý nemají sako... Oni s dlouhými vlasy na sobě rifle a džísky odrbaný... to prý byla hlína... Nakonec je do sálu pustili a Acheron měl obrovský úspěch v tý době na začínající kapelu nevídaný (nahrávka je), ploužák si tehdy zatancoval i Kaja Paul z Kepuču. V roce 1990 měli ještě dvě vystoupení s PePem (Újezd u Plánice, Červené Poříčí) a jednou s Ananasem ve Velharticích (taky nahrávka). To už ale nahradil Míru Touška novy kytarista Martin Blažek. Asi v tom roce odešel Kotěšovec na vojnu a nahradil ho Sláva Černý z Janovic, ale prakticky se jen zkoušelo. František pak musel na vojnu a více méně se rozpadla původní sestava. Po vojně se pokusil František o oživení v sestavě s Miloslavem Holým - zpěv, Luďkem Bešťákem - bicí, Jiřím Votavou - basa, Martinem Michalem - kytara. Nahrávky byly už jen ze zkoušek. Tvorba byla vždy výhradně vlastní. Muziku dělal František v základu a texty taktéž s Honzou Kotěšovcem. Jedna byla od Davida Svobody a jedna od Martina Blažka.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one