Almara

Almara

Historie skupiny Almara
Všechno začalo v létě 1982 v Benešově. V té době byl název skupiny Kontrast. Kapela hraje převzaté věci a sní o velkých pódiích.
V roce 1984 se mění poprvé název na Emitor. V tomto období se začíná profilovat vlastní tvorba. První velké vystoupení kapely bylo 1.9.1984 v amfiteátru Konopiště (EX 05, PUNC, KEKS, MOPED, ROTOR, PULS, SATURN, HYPER, PARAFÍN, SÍRIUS, SOUNDS, FENIX). Zvláštností tohoto festivalu je, že ač se nikdo s přítomných neslučoval s tehdejším režimem, byla celá akce pořádaná na počest Světového festivalu mládeže a studenstva - Moskva 1985. Holt byla taková doba.
V dalším období je kapela vidět pouze na okresních tancovačkách v různých sestavách, jelikož základní sestava absolvuje základní vojenskou službu.
V roce 1986 mění skupina svůj název na Almara rock - byl to jediný způsob jak znovu začít hrát. Soudruhům se totiž nelíbilo přirovnání v textu skladby: "Mám dnes den, že bych ho nepřál ani učitelce ruštiny." a EMITOR zakázali.
Od roku 1987 kapela rozšiřuje své teritorium, opouští okres Benešov a podniká výpravy: Praha, České Budějovice, Plzeň, Šumperk...
Rok 1991 vydává kapela první vinylovou desku - Rakovina vůle, Pár doušků. Nahrávka byla pořízena ve studiu Kocfeldeum. Almara vystupuje na rock-metal show k výročí zániku totality KSČ (Markýz John, Lucie Bílá, Derby, Atomic, Arakain).
Dalším mezníkem kapely je rok 1992, kdy se připravuje oslava k 10. výročí založení. Za přispění pivovaru Bernard a firmy Kavos a našich hostů: Katapult, Benefit, King Size, Český chléb, Markýz John, Proton a Corona oslavujeme v Dolních Kralovicích. Ti co prožili ví, jinak není co dodat!
Nastává doba, kdy kapela prožívá své nejlepší období - téměř každý týden se hraje, někdy i 3 x do týdne! Je na místě poděkovat kapelám: Corona, Brix, Morava za nezapomenutelné společné vystoupení.
V roce 1997 kapela ukončuje veřejné vystupování. Po dlouhém odmlčení se rodí v polovině roku 2013 studio Almara. Stávající stav se rovná nejistému batolátku a čas ukáže co bude dál.
Složení skupiny:
Kytara - Pavel Voslář
Basa - Radek Sviták
Bicí - Jiří Buřič
Klávesy - Míra Hrdina
Zpěv - Josef Havíř


Za dobu působení se v kapele vystřídaly:
Jiří Tomaides - bicí
Miloš Sviták - zvuk
Eva Kadeřábková - zpěv
Roman Hájek - bicí
Marcel Boháček - bicí
Mirka Jarotková - klávesy
Eliška Štollová - flétna
Jan Štolla - kytara
Robert Volenec - basa, kytara
Radek Douběta - kytara
Milan Tůma - kytara
Daniel Dragoun - kytara
Jiří Štěpánek - ředitel fan-clubu, osvětlovač
Míra Foler - bicí
Stanislav Koš - bicí
J. Topol - Bicí
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one