Historie skupiny Arcus
Současná rocková kapela Arcus svými kořeny sahá až do roku 1966 (přehrávky v brněnském klubu Rozmarýn). V tomto roce došlo k založení "THE – STARS", o které se zasloužili bratři Královi a bratři Koblížkovi. Z dalších členů lze vyjmenovat nejdůležitější - Ondráčková, Badin, Pelikánová a Kafrdová. Skupina vystupovala v brněnských rockových klubech a v okolí Brna.

Dalším přelomovým rokem byl 1968, kdy do sestavy přichází nový člen Luboš Kafrda, a také se z důvodu nepovolených anglických pojmenování mění název kapely na "SPOLEČNOST HVĚZD A TRNŮ". Toto jméno se však ukázalo opět jako nepoužitelné, protože slovo "trny" vlastně v této době neexistovalo. Sáhlo se tedy po nekonfliktním názvu "START".

V roce 1971 se Start, coby nejlepší kapela z okresu Brno – Venkov, zúčastnil krajské soutěže v tehdejším Gottwaldově. Tento název vydržel až do roku 1975, kdy na svět konečně přichází "ARCUS". Kapelníkem byl legendární baskytarista Petr Král, z řady umělců, kteří se průběžně vystřídali, patří k nejdůležitějším např. Richter, Haša, multiinstrumentalista Georgie Kendzoglu (trubka, bicí, kytara, zpěv), Tesáček, Tomáš Kostřica, P. Voborný, Kramár, Franta Růžička, Vondruška, Petr Procházka, Honza Kratochvíl, Jarda Růžek a Jarda Bednařík, Petr Hercog,... Arcus vystupoval na Třebíčsku, Znojemsku, Břeclavsku a Brněnsku. O jejich nezanedbatelném postavení na hudební scéně svědčí i společná vystoupení s kapelami zvučných jmen jako Synkopy, Citron, Olympic, Blue effect, maďarská seskupení Scorpio nebo Animals,...

V roce 1991 střídá zpěváka Růžka nestor Evžen Koláček, který s dvouletou přestávkou (zaskočil Luboš Čtveráček) vede Arcus až do dneška. Během této doby však došlo ještě k několika změnám na různých postech. Kytara - Josef Musil a Milan Koblížek; basa – Roman Zelený, Dušan Svoboda a Milan Gavenda; klávesy - Leoš Liškutin, Mirek Hanák, Karel Wágner nebo dnes slavný Borek Nedorost; bicí - Sheen.

Od roku 2005 kapela vystupovala v obsazení: zpěvák Evžen Koláček, kytaristi Mirek Juránek a Martin Malý, Tomáš Staněk na basu a za bicími Honza Chvátal. O klávesové nástroje později kapelu obohatil Radek Hlavnička, v tomto složení účinkuje dodnes. Muzika, kterou dnes hraje, se dá zařadit do melodického rocku s prvky metalu.

Diskografie skupiny:
1990 - Noc je v nás (MC)
1992 - Už aby byl pátek (MC)
1993 - Všechno ti slíbím (MC)
1994 - Tak se loučíme (MC)
1995 - Couvej (MC)
1997 - Comeback (MC)
1999 - Best of (MC)
2002 - Nervy na dranc (MC)
2006 - Jednou to pochopíš (CD)
2007 - Zlaté hity (CD)
2009 - Pasák (CD)
Aktuální složení skupiny:
Evžen Koláček - zpěv
Mirek Juránek - kytara
Martin Malý - kytara
Tomáš Staněk - basa
Radek Hlavnička - klávesy
Honza Chvátal - bicí

Ukázky:
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one