Atrey

Atrey

Historie skupiny Atrey
Kapela hrající mezi Chrudimí a Hlinskem vznikla a zanikla se jménem Tomáš Jägerman, který kapelu opustil na jaře 1998. Dnes kapela hraje ve čtyřčlenném složení: dvě kytary, basa a bicí, pod vedením posledního původního člena Vojty Komárka.
V lednu 1999 tragicky zahynul kytarista Zdeněk Murdych. Kapela znovu nabírá dech a začíná zkoušet v rozšířeném složení. Kromě nového kytaristy Tomáše Žampacha přišel z Framalu (dříve zpíval v Bardu) sólový zpěvák Karel Novotný. Kapela se začíná objevovat od dubna 1999 ve dvojici s Hombres beatem a podle některých referencí je zábavu od zábavy lepší. Na podzim 1999 kapelu opouští bubeník a vzápětí basista. Novým bubeníkem se stává Roman Vršanský z Profilu, kde ještě dohrává do konce roku 1999 a basistou Ivo Hašler. Návrat na světla ramp se čeká na jaře.
Zábava 8.1.2000 v Úhřeticích. Premiéra souboru po výše uvedených změnách a zatím s zúženým repertoárem. Dost dobrý bigbít s dobrým výběrem písní. Výborný zvuk a světla Jirky Basla.
28.4.2000 se Atrey opět rozpadá. Jak definitivně, nebo kdy se znova rozjede, zatím není známo.
Po mnoha zrušených zábavách se v červenci 2000 kapela opět objevuje a světe div se - ve stejné sestavě jako naposled. Tak jak z rodinných důvodů přestali hrát, tak opět z rodinných důvodů začali.
Rozpad trval do července 2000, kdy kapela opět zahájila tažení po obcích dle výše uvedeného regionu, většinou ve spolupráci s jinými soubory, v nezměněné sestavě.
V červnu 2001 vyjíždí Atrey v nové sestavě. Kytaru pověsil na hřebík dlouholetý tahoun a duše souboru Vojta Komárek a nahradil ho Láďa Šmejda z Profilu. Na postu zpěváka střídá Karla Novotného Miloš Lehký. S poslední prosincovou zábavou definitivně končí s muzikou kytarista Tomáš Žampach.
Od počátku roku 2002 je inernetová stránka kapely mrtvá. Pořadatelům ze Dřenic zrušil Atrey nasmlouvané vystoupení s odůvodněním, že se kapela opět rozpadla.
Dema:
Live in Chrudim
93´
Hledání (1993)
95´
Tereza (1996)
99 live
Atrey  2.76MB
Vím svý
To není návrat Atreye, ale to byl jen občasný koncert.
Atrey + NORMAL 03 aneb Bigbítovej dvoják
Pá. 20 červen 2014, 20:00 na So. 21 červen 2014, 03:00
Letní Parket Miřetice , Miřetice u Hlinska , Chrudim , Pardubický , Česká republika
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one