Barbarossa.PNG
Historie skupiny Barbarossa
Skupina Barbaross byla založena cca v roce 1988 u jejího zrodu stál Libor Marek (basová kytara), Zdeněk Rašpl (bicí), Václav Bešta (zpěv) a Martin Blažek (kytara)... První společná zkouška byla odehrána v hostinci v Petrovičkách, poté se zkušebna přemístila do garáže u L. Marka. Následujícím rokem přišli drobné personální změny, když zpěváka V. Beštu nahradil Jan Kotěšovec a sestavu posílil Jindřich Gregora. Zkušebna byla zřízena v garáži statku obce Nedaničky (KT). Přišlo první veřejné vystoupení v obci Měčín, kdy hráli jako před kapela skupině Kečupu viz. ukázka, další vystoupení na sebe nenechalo dlouho čekat a proběhlo v Újezdu u Plánice. Barbarossa hrála výhradně a pouze jen svoji vlastí tvorbu na které se nejvíce svými texty podílel Libor Marek. V období roku "1989" a 1990 po uvedených vystoupeních byli někteří členi, chtě nechtě, nuceni nastoupit povinnou základní vojenskou službu, proto došlo k dalším personálním změnám. Na postu bicích Z. Rašpla vystřídal Václav „Metlík“.

Složení skupiny v roce 1989:
Jindřich Gregora (kytara),
Miloslav Holý (nezpěv),
Zdeněk Rašpl (bicí),
Libor Marek (basová kytara)
Dále v regionu působila skupina Trakař, která byla složena z torza "skupiny Barbarossa". Přesněji řečeno tyto hudební skupiny spojuje jméno - Jindřich Gregora. Založení Trakaře se datuje na rok cca 1991. Zkoušel v hostinci v obci Petrovičky (KT) nežli vyrazil na prkna, která znamenají svět. Ukázka je z jednoho Plzeňského klubu.


Složení skupiny v roce 1991:
Pavel Kotěšovec (bicí)
Jan Kotěšovec (zpěv)
Jindřich Gregora (kytara)
Radek Bešta (kytara)
Jiří Votava (basová kytara)

Sestavu obměnil František Joachimsthaler (kytara) a opustil na postu (basové kytary) Jiří Votava výměnou za Libora Marka, zpěváka Jana Kotěšovce nahradil Miloslav Holý. Za nedlouho poté cca v roce 1992 se skupina rozpadla, protože Jindřich Gregora a Pavel Kotěšovec odešeli do skupiny Asmodeus. František Joachimsthaler a Miloslav Holý odešli do skupiny Kator (Sobětice), ale tam se Franišek dlouho nezdržel a s Janem Kotěšovcem zaujali místo ve skupině Acheron (Běšiny).
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one