Barbus

Barbus

Historie skupiny Barbus
Vznik skupiny je datován někdy na rok 1986 , kdy se sešli tři začínající hudební nadšenci ovlivněni rockovou hudbou 80.let a založili zatím bezejmennou kapelu. Byli to Láďa Jandečka (kytara), Míla Krist (kytara), Petr Vaník (zpěv). Po krátké době se připojil i baskytarista Boža Kraus a bubeník Petr Hůrka. V roce 1987 P.Vaník začíná hrát na klávesy a na postu zpěváka ho vystřídal M.Krist. V tomto složení kapela rok zkoušela a poprvé se představila v Kasejovicích spolu s Egesem a, až tam padl definitivní název Barbus. V počáteční sestavě se měnily jen posty bubeníků P.Hůrku postupně střídali L.Blovský, M.Jiráň, M.Gavora. Sami se poprvé představili v Borovnu s velkým úspěchem.
Poté z kapely odchází L.Jandečka a M.Krist, které nahradili M.Kolečko a P.Kůs. Na jaře roku 1990 pro neshody v kapele se Barbus rozpadá.
V roce 1998 se kapela dává opět dohromady, kde z původní sestavy zbyli jen B.Kraus a L.Jandečka. K nim se přidávají Pavel Vlach (klávesy), Filip Regent (kytara, zpěv) a Pavel Vrána (bicí). Po roce zkoušení, tvorbě nových písní a předělávek kapela vystupuje především na Plzeňsku a okolí. Asi po deseti koncertech odchází P.Vlach a po něm v březnu roku 2000 i F.Regent, kterého nahradil Jan Růžek (zpěv) a Jaroslav Náplava (kytara). To, že se v kapele bubeníci nikdy dlouho neohřáli dokazuje v únoru roku 2001 i Pavel Vrána a místo něj nastupuje, jako opět nejmladší člen kapely Milan Bošek. V lednu roku 2002 opět dochází v kapele ke změně a to takové, že z kapely odchází kytarista a zároveň i jeden ze zakladatelů kapely Láďa Jandečka. Kapelou postupně prochází několik kytaristů, kteří ho mají nahradit. Nakonec Barbus na krátkou dobu hraje jen s jednou kytarou, ale stále hledá dalšího kytaristu. Nakonec do kapely přichází Honza Marek, který působí v Xataxu. Stává se výraznou posilou a přináší do kapely novou autorskou krev. Honza Růžek, Jarda Náplava, Honza Marek, Boža Kraus a Milan Bošek. V této sestavě Barbus koncertuje v Plzni a v jejím okolí a proniká i do dalších regionů republiky. Koncem roku 2003 přichází další pesonální změna. Bubeník Milan Bošek odchází z Barbusu a do kapely přichází Lukáš Skočil. Lukáš jako výrazná posila s sebou přináší zkušenosti z působení u KISS Revival, Jakuba Smolíka a dalších. Koncem roku 2006 dochází v Barbusu opět k personální změně. Vypadá to již skoro jako tradice a opět je tu změna na bubenické židli. Do kapely přichází starý bigbítový harcovník Václav Brada (ex Elegie, ex Rogallo). Koncem roku 2011 dochází v Barbusu opět k personální změně na bubenické stoličce. Do kapely přichází nová posila - Lukáš Korschinský.
Barbus nyní působí v sestavě:
Zpěv: Honza Růžek
Kytara: Jarda Náplava
Kytara: Honza Marek
Basa: Božetěch Kraus
Bicí: Lukáš Korschinský
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one