Základy skupiny Barock sahají do roku 1982, kdy vznikla skupina Benefice (Karlovy Vary) v jejímž hudebním žánru převládal totalitou zakazovaný rock, ale právě lidé na zábavách chtěli slyšet to zakazované. Benefice byla brzy v hledáčku státní bezpečnosti a po necelém roce působení nesla cejch - nežádoucí. V roce 1983 přišlo prosazení názvu Barock Karlem Hrabákem, což už funkcionáře tolik nepobuřovalo, ba právě naopak,... ti pojali myšlenku, že konečně máničky zmoudřeli a budou hrát vážnou muziku... Ať byla pravda jakákoliv skupina hrála, sílila a získávala si větší a větší publikum. Po návratu z koncertu skupiny Europe v Německu jako posluchač Štefan řekl "buďto začneme pořádně hrát a všechno budeme dělat naplno, nebo ve skupině končím". Někteří členové skupiny nově nasazené tempo zkoušení nevydrželi a prostě to zabalili. Vydržel v tempu jen Štefan a Bedřich a tak vznikla nová sestava, která hrála až do chvíle, kdy podnikatelské aktivity některých členů neúnosně a dlouhodobě narušovali plán akcí. Roku 1999 ukončuje Barock své působení.
Barock

Barock

Rocková skupina Barock byla zařazena do III. Kvalifikační třídy. Zúčastňovala se všech festivalů, což byla v té době povinnost. Hrála už výhradně vlastní původní repertoár. Natočila několik snímků pro plzeňský rozhlas, kde je pak bylo slyšet pravidelně při krajovém vysílání. Bývalý zpěvák Barocku Bedřich Ziegler se aktivně věnuje hudbě dodnes, v současné době zpívá v kapele Uriah Heep revival.
Barock.jpg
Barock hrál v osmdesátých letech v tomto složení:
vedoucí skupiny Štefan Škulavík - basová kytara,
Víťa Zábranský - kytara a zpěv,
Karel Idlbek - kytara a zpěv,
Pavel Štochl - klávesy a zpěv,
Míra Mikolášek - bicí,
Bedřich Ziegler - zpěv.

Zvukařem kapely byl Jiří Turner a o dopravu se staral Miroslav Geňo.

Občasný doprovod Eva Volfová - zpěv
Jaroslav Vojtěch - kytara a
Milan Cibulka - kytara (v nové sestavě)
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one