Bazar Rock

Bazar Rock

Historie skupiny Bazar Rock
Bazar

Bazar

Kapela Bazar vznikla oficiálně tehdejší přehrávkou pod Městské kulturní středisko Pelhřimov 21.6. 1985 na zbylých částech pacovské skupiny Futurum II (původní název Futurum 68, ale víme, jak to s těmito číslicemi v 70. a 80. letech bylo), které byla 14.2.1985 zakázána činnost dopisem tehdejšího OV SSM Pelhřimov, černovické skupiny Magnetic a na klávesy byl zlanařen Pepa Žid z kamenické kapely Kro Q. Založení Bazaru proběhlo na začátku února 1985 a 23.3.1985 se představil na společné produkci s končícím Magneticem v Sokolovně v Černovicích. Název vznikl společnou tajnou anketou členů kapely, kdy se Pepa se Zdeňkem shodli na dvou názvech: Stratos a právě BAZAR.

FUTURUM II : Honza Král - basa, Zdeněk Duda - kytara
MAGNETIC: Vašek Pěnka - zpěv, Sláva Valouch - kytara, Petr Kovanda - bicí
KRO Q: Pepa Žid - klávesy

V průběhu léta 1985 odchází Sláva Valouch a Bazar hraje v tomto složení do 31.12.1988, kdy odchází Vašek Pěnka (zakládá Marion) a přichází od humpolecké kapely Papírovej drak Vláďa Pecen, zvaný Pan Pečený, později vystřídán Jirkou Duškem a koncem 90. let se opět vrací Vašek.

Z postu basy začátkem 90. let odchází Honza, nahrazuje jej Pavel Jech (ex Synkopa), cca v polovině 90.let přichází Fanda Cihlář (ex Kro Q) a koncem 90. let se vrací Honza Král.

Post bicích opouští na začátku 90. let Petr Kovanda a je nahrazen Vaškem Přibylem (ex Futurum II), kterého střídá, s příchodem Pavla Jecha, Jarda Sajner (ex Synkopa), oba spolu zhruba po roce odcházejí do Mantodey a přichází excelentní bubeník Jirka Vondrák z Třeboně, kterého zhruba po dvou letech krátce střídá Lukáš Brož a posléze se vrací Jarda Sajner.

Po roce 2000 Bazar hraje jen příležitostně, až se jeho činnost takřka zastaví. Pepa zakládá v Kamenici nad Lipou svoji partu, Zdeněk hraje různé záskoky s kapelami všech žánrů, nejvíce ale po Praze hostuje v bluesových kapelách, asistuje u založení současné velice populární pražské bluesovky Letouni soumraku. V roce 2008 je Zdeněk doslova ukecán Láďou Berkou ke spolupráci s kapelou Mr. Crowley, přivádí s sebou Jardu Sajnera na zpěv, kterého cca po půl roce střídá Vašek Pěnka a koncem r. 2009 se kapela shoduje na přejmenování zpět na BAZAR.

Zvukový technik - Jirky Kubisky asi do r. 1986 a pak Vládi Plášila, který strávil s Bazarem skoro 10 let svého volného času.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one