Historie skupiny Brian
Brian byla česká thrash metalová kapela založená v roce 1987 v Praze. První sestava byla následující: Leoš Semerád - zpěv, Jindřich Matějka - kytara, Marek Podskalský - kytara, Stanislav Vrtiška - baskytara a Richard Podroužek - bicí.
V listopadu 1989 natáčí Brian své první demo nazvané vlastně otázkou "1989?" a to v sestavě Leoš Semerád - zpěv, Leo Holan - kytara, Antonín Rauer - kytara, Stanislav Vrtiška - baskytara a Petr Diviš - bicí. Brian poté účinkuje na sampleru Death Metal Session z roku 1990, kde se prezentuje skladbou "Čelem ke zdi". Kapela často koncertuje a předskakuje mimo jiné kapelám jako jsou Arakain a Vitacit.
Na začátku roku 1991 po odchodu Lea Holana natáčí kapela debut "Čelem ke zdi", na který nahrál několik kytarových sól i Ota Hereš (Törr, Alkehol), kterého zbytek kapely neúspěšně přemlová, aby se k Brianu připojil. Po vydání desky střídá Leoše Semeráda za mikrofonem Vladislav Šafránek a druhou kytaru doplňuje Miroslav Váňa.
Zkraje roku 1993 střídá baskytaristu Standu Vrtišku Vilém Žmol, ale nic nezmění fakt, že v létě tohoto roku se kapela téměř rozpadá, aby se její bývalí členové záhy objevili v několika známějších kapelách (Alkehol, Brain) hrajících doposud.
V roce 2008 ještě pak u vydavatelství Underground Records vychází posmrtná kompilace "Poslední další 1987-1991", mapující celkem krátkou historii této kapely.
Složení skupiny:
Leoš Semerád - zpěv
Tonda Rauer - kytara
Standa Vrtiška - basa
Petr Diviš - bicí
Dema a alba:
Live na Barče 87
Demo 89
Čelem ke zdi
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one