Historie skupiny Brix
Skupina vznikla na podzim roku 1989 v Kutné Hoře.
Zakládající sestavu tvořili: Petr Klér – basa, Michal Merta – kytara, Pavel Fessl – zpěv, Jiří Janata – bicí. V červnu 1990 přibývá další hráč na kytaru Zdeněk Poledne. Své první vystoupení si skupina odbyla v létě 1990 na rockovém festivalu v Kutné Hoře. Repertoár kapely byl a je založen především na vlastní tvorbě s hudbou Zdeňka Poledne, Petra Kléra, Michala Merty a texty Pavla Fessla. Ke konci roku 1992 vystřídal Jirku za bicími Marcel Melša. To už byla kapela „dobře rozjetá“ a známá posluchačům především v okolí Kutné Hory, Havlíčkova Brodu a Sedlčan. Do širšího podvědomí se dostala v letech 1993 – 1995 kdy působila jako předkapela Katapultu, Hudby Praha, Burmy Jones, Citronu a dalších stálic naší rockové scény. Pět let trvání oslavila vystoupením 19.11.1994 v Červených Janovicích za podpory kapel Iras, Almara, Parson a Bachor. Přibližně v téže době začíná pracovat na písních jejich nového pořadu „Zatočí se země s náma …“, se kterým kapela na jaře 1995 vyjíždí. V zimě 1995 pak pracuje na písních pro nový program „Člověče, nezlob se…“ který na pódiích uvedla na jaře 1996. V červnu téhož roku pak ve studiu Citron natáčí svou první stejnojmennou desku. V září 1997 skupinu opouští Marcel Melša a místo něj se rytmiky ujímá Jirka Loučka. V této sestavě pak připravila nový program „Čas v dlani“ a 15.září 1998 skupina vydává stejnojmenou desku. V prosinci 2000 kapelu opouští Zdenek Poledne a na jeho místo nastupuje Slávek Bařinka, který do kapely rychle zapadá a začíná práce na nových písních pro nové album. 14. 9. 2001 vychází třetí album s názvem „Umazaná“, které obsahuje 10 zbrusu nových písní z poslední doby. Natáčelo se opět v Praze u Pavla „Kuře“ Hejče z VITACITU od 19. 8. – 2. 9. 2001. Na desce se objevila spousta hostů např. Jana Bechyňová – zpěv, J. Michálek – klávesy, zpěv, P. Strnad – zpěv, Alan Pešta – housle, megafon, čím se deska stala pestřejší a hudebně bohatší. Následuje velké turné po Českých a Moravských štacích. V roce 2003 se skupina stále častěji uzavírá do zkušebny a pilně pracuje na čtvrté desce, kterou chce vydat k 15-ti letému výročí trvání skupiny.
V říjnu 2003 slaví kapela 1000. vystoupení za 14 let hraní. Na jaře roku 2004 se kapela na čtyři měsíce zavírá do studia a tvoří čtvrtou desku :“V Rauši“. Jednou písní na desku přispěl tandem Petr Janda a Václav Fischer. V září 2004 vyráží BRIX s programem V Rauši a výběrem hitů z předchozích desek na tříměsíční turné, k oslavám 15-ti let existence. Brix objíždí České a Moravské vísky a města s novou deskou „V Rauši“, slaví 15 let existence a shromažďuje materiál na DVD „Live in Village“…
V červenci 2005 oznamuje zpěvák a leader kapely Pavel Fessl, že kapelu opouští. Rozhodl se tak po pečlivém dlouhém uvážení, při kterém zjistil, že už v Brixu nemá co říci. Kapela dojíždí turné 2005 a poslední vystoupení s Pavlem se uskutečnilo ve Verměřovicích (Turecku) 12.11.2005. Kapela hledá nového zpěváka, ale neúspěšně. Na začátku léta 2008 všechny zbylé členy kapely překvapil (nutno říci příjemně) Pavel Fessl s tím, že by se rád ke zpívání v Brixu vrátil. Všem toto prohlášení vlilo novou krev do žil. V září 2008 Brix opět začíná koncertovat se zcela novým programem a myšlenkou natočit nové (páté) CD.
V roce 2009 vychází nové CD XX. Live se spoustou nových skladeb.Jedná se o live záznam jednoho z koncertů roku 2009.
Rok 2010,2011,2012 byl plně koncertní po celé republice.
Na rok 2013 připravila skupina nový program. V roce 2014 kapela jen a jen jezdí po vlastech Českých. Na přání fanoušků se v roce 2015 vrací do programu i písnička : „Tak se měj“, kterou se Brix loučil na koncertech od začátku devadesátých let.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one