Historie skupiny Bumerang
Richard Kybic vyrůstal v Chrástu u Plzně, později se s rodiči přestěhoval do Plzně.
Už v osmé třídě základní školy hrál na kytaru ve skupině s názvem "99", to se psal rok 1963. Pak následovaly kapely jako EXCITERS a DAISY. Na vojně hrál v AUS VN a první kapela, kde vedle hry na kytaru začíná i zpívat je trio CATHEDRAL. Odtud vede cesta do plzeňské skupiny SOCIETY. V sezóně 1972/73 se kapela profesionalizuje a pod názvem "Orchestr Svatopluka Čecha" vystupuje s Valérií Čižmárovou.
Po roce odchází trio Richard Kybic, Jiří Lang a Jiří Šindelář do skupiny MAHAGON. Později Richard zakládá skupinu BUMERANG, kde působí jako kytarista, zpěvák a také skladatel prakticky celého repertoáru. V roce 1980 přichází do "Bumerangu" zpěvačka Petra Janů a spolupráce s ní trvá necelé dva roky. Na podzim r.1981 (přesně 26.10.) zakládá Richard spolu s ostatními muzikanty
profesionální skupinu TURBO. Následuje téměř 9 let profesionální dráhy, kterou přerušila až revoluce. V létě 1990 kapela končí svoji činnost, Richard otevírá svůj velkoobchod s hračkami, i ostatní členové podnikají.
Come-back kapely přichází až v roce 1999, kdy TURBO vystoupí na společném koncertu se SLADE a URIAH HEEP na plzeňském Lochotíně. Vše se zdá být na nejlepší cestě, ale přichází zdravotní potíže, které se zpočátku řeší různými vtipy o padesátnících. V první polovině roku 2002 se však Richardovy zdravotní problémy začínají prohlubovat a přichází otřesné zjištění - Richard má rakovinu mozku, stejně jako jeho otec, který na ni nedávno zemřel.
Po ročním zápase s nemocí, operacích a chemoterapii svůj boj prohrává. Napsal více jak sto písniček, prakticky celý repertoár Bumerangu a Turba. Jeho hity "Přestáváš snít", "Díky, já jdu dál", Chtěl jsem mít" a "Hráč" se několik měsíců držely na předních místech českých hitparád, v letech 1985 - 88 se umístil na 2. a 3. místě v anketě Zlatý slavík.
Za svoji existenci v Turbu získal dvakrát zlatou desku za prodaných 200 tisíc nosičů. Od roku 2001 bydlel se svojí druhou ženou Zuzanou na Vysočině v rodinném domku. Měl krásný vztah ke zvířatům, choval šest pejsků. K jeho zálibám patřil i sport, sbíral kytary a dobrou whisky. Z prvního manželství má syna Richarda, z druhého dceru Vivien.

Jiří Lang vystudoval SPŠE v Plzni, absolovoval v LŠU 10 let na klavír, na bicí je samouk.
Hudební počátky nejstaršího člena Turba sahají do roku 1964 kdy působil v kapele WEEPING SPECTRES coby hráč na kytaru a později na bicí. Kapela pocházela z Druztové u Plzně. Další kapelou byl ATLANTIS v roce 1966 pod zřizovatelem v Třemošné, následuje REGENERATION v letech 1968-9, v roce 1971-2 REGENERACE, později přejmenovaná na PERPEETUM MOBILE. V roce 1973 nastupuje do kapely MAHAGON, kde se potkává s Richardem Kybicem. Od roku 1974 do r. 1981 působil v Kybicově BUMERANGU, kapele, která v letech 1980-81 doprovázela Petru Janů.
Spolu s Richardem stál u zrodu TURBA na podzim roku 1981. V letech 1990-99 hrál v německém GARISON BAND a slavné americké kapele OHIO EXPRESS se kterými projel velký kus Evropy. Od roku 1998 ještě jezdí po klubech se znovuobnovenou kapelou REGENERACE. Po úspěšném come-backu v roce 1999 se naplno věnuje profesionálnímu hraní s TURBEM. V Plzni provozuje příjemný Bumerang Club.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one