Historie skupiny Carmen
Dosavadní činnost skupiny CARMEN lze rozdělit do dvou časových úseků. Ten první je od roku 1986, kdy skupinu založil Luboš Denner, Pavel Kissi Veselý a Dušan Němec. Jméno Carmen vzniklo podle opery George Bizeta ještě před prvním vystoupením, poté co přehrávkové komisi neseděl původní návrh na jméno. Ve skupině se v té době střídá několik muzikantů a po několika týdnech přichází zpívat Vlasta Zahrádka. Kromě dvou věcí, „Když Ti ostříhaj Tvý vlásky“ a „Slavím jen tak“, přináší do skupiny směr převzatých skladeb od Deep Purple, Whitesnake a do té doby pro Třebíčsko zcela neznámých U2. Skupina se brzy dostává do podvědomí třebíčských posluchačů a také pořadatelů. Tři následující roky jsou ve znamení už pravidelného vystupování, ale také dlouhých měsíčních pauz z důvodu častých změn v obsazení skupiny.

V roce 1989 odešel Vlasta Zahrádka z kapely a ta se následně na půl roku rozpadla. Schází se opět na polistopadovém koncertu Třebíčských skupin.

V roce 1990 Carmen vystupuje s novým Zpěvákem Vlastou Mackem, do skupiny též přichází baskytarista Vašek Čudka a klávesák Honza Zdarsa.

Vlasta Zahrádka si zakládá svoji skupinu z vybraných třebíčských muzikantů pátek 13. Obě skupiny na Třebíčsku úspěšně vystupují, Carmen v tomto roce hraje se skupinami Vitacit, Nová růže, Merlin, stejně je tomu i u Pátku 13. Dochází ke společnému vystoupení obou skupin na konci roku 1990. V té době,po oznámení Vlasty Macka o odchodu z Carmen se začíná schylovat k návratu původního zpěváka. Bouřlivým Silvestrem 1991 začíná druhý časový úsek činnosti Carmen. Po rozhodnutí hrát opět společně začíná ještě před první zkouškou mnoho „sbližovacích“ a těžkých mejdanů, při kterých se vytrácejí staré spory.
Začíná se denně tvrdě zkoušet, opět ale převzaté skladby U2, A. Cooper, T. Petty atd.

Velkou motivací je i zájem publika o staro – novou skupinu. Vlasta Zahrádka jako první odchází za zaměstnání, aby veškerou energii věnoval muzice a životu kolem. Jeho následují do půl roku ostatní členové, kteří fyzicky přestávají stíhat náročný noční život a své zaměstnání. Po dvou měsících zkoušení nastává první vystoupení, které jako i všechny další se vyznačují skvělou atmosférou.

Na pětileté výročí vzniku skupiny do výčapského areálu Na kopci přichází téměř 3000 lidí. Touto akcí také začínají mnohé další tisícové návštěvy na vystoupeních Carmen. V této době už také skupina postoupila v soutěži „O zlatého Ambrože“ vyhlášené časopisem Filip – pro náctileté z 504 účastníků do semifinále. Na kazetě poslané časopisu Filip – pro náctileté byly dvě vlastní a jedna převzatá skladba. Živé semifinále v Praze proběhlo úspěšně a Carmen, stejně jako Burma Jones postupuje do finále v Paláci Kultury. Z finále vychází pro skupinu i první televizní premiéra. Vlasta Zahrádka a Luboš Denner začínají skládat vlastní věci, které se na zkouškách dotváří do konečných podob. V roce 1992 vznikly ve studiu propast Petra Jandy první studiové nahrávky, z nichž se některé staly hity brněnských rádií, jiné zase bodovaly v televizních soutěžích a hitparádách.

O rok později uzavřela skupina exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Monitor EMI. Koncem téhož roku vzniklo v pražském studiu Happy první album, které neslo název "Dožít se rána". Mezi dvanácti skladbami nechyběly hity, jako jsou "Cesty" s videoklipem uváděným v hudebních televizních pořadech, skladby "Ukaž se mi", "Zajímáš mě", ale ani nejvíce diskutovaná a provokativně pojatá rocková pecka "Na kafe".

V létech 1993 – 1998 je skupina Carmen na vrcholu. Jejich skladby jsou zařazeny do vysílání většiny českých rádií, hudebních pořadů v TV a do hitparád. Na sklonku roku 1998 vydávají druhé autorské album s názvem "A co já". Poté však přichází pro kapelu nejtěžší období - byl to poslední rok života bubeníka Pavla Kissi Veselého a jeho následná tragická autonehoda.

V roce 1999 přichází do kapely na post bubeníka multiinstrumentalista Petr Bende, který se o rok později, po odchodu dlouholetého leadera Vlasty Zahrádky, přesouvá od bicích za mikrofon. V roce 2001 proběhly v kapele další změny v obsazení a od konce téhož roku kapela veřejně nevystupuje.

Od roku 2002 hraje Carmen pouze jedenkrát ročně ve Výčapech u Třebíče. Tyto koncerty plné energie se staly tradicí a každoročně je navštíví až dva tisíce příznivců.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one