Historie skupiny D.O.A.
D.O.A.

D.O.A.

Mejdan
Skupina DOA Rock vznikla v roce 1985, kdy se sešli tři muzikanti ze skupiny Pegas a další tři ze skupiny Golf, a dohodli se, že dají dohromady zcela novou skupinu. Skupina DOA z Kdyně oficiálně hraje od roku 1986. Skupina hrála do roku 1989, kdy ji jeden z vedoucí muzikantů rozpustil. V roce 1990 se kapela pokusila o znovuvzkříšení, přizvala i druhého zpěváka a hrála necelý rok. V roce 1991 pak skončila definitivně.
První comeback se uskutečnil v roce 1998, kdy se Schejbal domluvil s bubeníkem a sehnali muzikanty, kteří chtěli hrát skladby DOA. Návrat na scénu trval do roku 2001, kdy také bylo vydáno jediné CD kapely s názvem Mejdan. V podstatě bylo vydáno proto, aby byla jediná vzpomínka.
V letech 2003 až 2004 skupina ještě pokračovala, ale hrála většinu zábav na Tachovsku, odkud měla ve svém složení tři muzikanty.
Konaly se ještě nějaké pokusy o vzkříšení, ale ty už neměly ten správný šmrnc. V roce 2013 se pak ozvali dva hudebníci z prvního comebacku, kteří nabídli J.S., jestli to s nimi nechce zkusit. Sehnali se muzikanti a skupina DOA se začala vracet na scénu.
Sestava členů kapely se oproti té původní zcela změnila, zůstal pouze zpěvák a lídr Jaroslav Schejbal.
V současné sestavě DOA rock najdeme Pavla Fekiače hrajícího na sólovou kytaru, basáka Martina Šobra, Tomáše Märze obsluhujícího klávesy a bubeníka Františka Tomana.
Složení skupiny DOA v roce 1989:

Jaroslav Schejbal - zpěv,
Vojtěch Judák - kytara - kapelník,
Lubomír Konopík - kytara,
Rudolf Hálek - klávesy,
Jiří Mezník - basa,
Karel Jakuš - bicí,
Václav Halada - zvuk,
Petr Hojda + Josef Cibulka - světla.
Současná sestava DOA Rock 2013:

Jaroslav Schejbal - zpěv
Pavel Fekiač - sólová kytara
Martin Šobr - basová kytara,
Tomáš März - klávesy
František Toman - bicí
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one