Depo Rock

Depo Rock

Historie skupiny Depo Rock
V roce 1984 se z dvouleté základní vojenské služby vrací Karel Braun. Dává se dohromady s R. Pastrňákem a začíná s ním zkoušet. Pomalu se k nim nabalují další muzikanti (uvedeni níže). Skupina si dává jméno Depo. V roce 1985 hraje první koncert v Plasích. Na klávesy tehdy hrál J. Zeman, který následně odešel do skupiny Medium. V roce 1986 odchází J. Rádl a místo něj na roční výpomoc nastupuje J. Militký. Rok 1987 je opět rokem změn, skupina definitivně zavrhuje klávesy, Militického nahrazuje u strun J. Kuncl. V roce 1988 se se skupinou loučí basista J. Ubl a místo něj v Depu nakrátko hraje Láďa Sochací ze Saponu. Záskok je pouze na chvíli, protože Sochací neodolá nabídkám z nastupujícího pražského Merlinu, a tak jej plně nahrazuje K. Štercl. J. Kunce střídá P. Hrabák. Skupina staví převážně na vlastním materiálu. Časem hledají inspiraci ve skupině Scorpions, Warlock,AC/DC a G. Moore, a tak vznikají dobře znějící cover verze. V roce 1990 odchází P. Hrabák. Petr se chce věnovat vlastnímu projektu a tak vlastně vzniká skupina Požár mlýna. Jeho místo zaujímá Miloš Laně, kterého záhy nahradí Pítrs Huňatý. Pítrs se zapojuje do songů a tak na nejbližší zábavě zazní jeho Deviant a Lidojed. V roce 1991 přichází do DEPA ještě druhý zpěvák P. Beran, který působil dříve ve skupině Metanol. Dne 24.-26.1.1992 se natáčí první oficiální demo kazeta DEPO – Depo (ve vlastním studiu DEPO RECORDS - Plzeň Černice). Ještě téhož roku následuje natočení alba na kazetu DEPO - Těžká jízda (ve stejném studiu).
U Depa končí i Pítrs, který se vrací do své bývalé skupiny Syrinx. Koncem roku 1993 se skupina DEPO definitivně rozpadá. K. Braun s J. Liškou v současné době hrají se skupinou Expres akustik v Plasích .


Josef "Štraus" Liška - akustická kytara, zpěv
- oblíbené pití: slivovice, pivo
- předchozí působení: Expres,
- působení po roce 1994 po ukončení produkce skupiny Depo: Expres akustik - Plasy.
Zakládající členi skupiny Depo byli v 1985:
J. Liška (zpěv),
J. Zeman (klávesy),
K. Braun (kytara, zpěv),
P. Keller (bicí),
J. Ubl (basa),
J. Rádl (kytara).
Diskogarfie:
DEPO – Depo
DEPO – Těžká jízda
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one