1980 - 1995

Přestože by se mohlo zdát, že název skupiny DOGMA ART odkazuje přívlastkem "ART" směrem k umění a artrocku, její tvorba byla zaměřena především k hardrockovému stylu.

Od března r. 1981 kapela vystupuje po boku skupin BRONZ a TITANIK, zaznamenává první pozitivní ohlasy u brněnského publika. V r. 1983 se úspěšně účastní semifinále pražského BEAT - SALONU, v témže roce vystoupili členové DOGMA ART se "slušně" skrytými dlouhými vlasy v brněnské televizi ve Studiu B, kde nahráli instrumentální kus Šest osmin.

Přelom osmdesátých let přinesl velké personální změny. Díky dočasnému útlumu vlastní tvořivosti si nová sestava vytipovala klasické hardrockové skupiny 70 – 80 let, jejichž skladby se spolu se starším domácím repertoárem hráli především na tancovačkách.

V roce 1987 nastalo období tvůrčí únavy a v r. 1988 se ke kapela připojují noví muzikanti a za mikrofon se definitivně postavil Ladislav "Obludárium" Škaroupka, který po úrazu levé ruky položil kytaru do hlubokého spánku. Kapela se díky opětovné tvořivosti vrací k vlastní tvorbě pod vlivem nové heavymetalové vlny s Anglie, která je oproti hardrocku údernější a rychlejší.
Kapela nahrává celkem tři DEMA (1990, 1993, 1994), videoklip "Rána opilců" a v roce 1994 po odchodu "Obludária" končí svoji činnost.1996 - 2010

V roce 1996 obnovuje Ladislav "Obludárium" Škaroupka činnost kapely právě ve spojitosti s kytaristou Michalem Kuglerem, k nim se přidali basista Milan Vajgrt a bubeník Víťa Franěk. Vše se postavilo na nové metalové formě pod tvrdou taktovkou kytar. Toto spojení se rozjelo obrovskou rychlostí do českého rockového světa a okamžitě začalo tvrdě pracovat na repertoáru. Vychází CD Bez Komentáře, které mělo velmi slušné hodnocení od renomovaných rockových časopisů, pořad pro Tv Prima (1997), videoklip "Fakt že jó" (1997), kompilace Urobors Records (1998) a Single 01 (2001).

V roce 2001 se DOGMA ART zúčastňuje několika festivalů a soutěží. Na soutěži ROCK NYMBURK se ještě umísťuje na čtvrtém místě, aby si vše vynahradila na soutěži BROUMOVSKÁ KYTARA, kde přebírá trofej pro vítěze. S úspěchem se setkala na festivalu ROCK FOR PEOPLE a kritika v médiích je jí velice nakloněna.

Konec roku přináší obrovské překvapení hitparáda AZ Rádia ve Zlíně, když skladba „Namaluj“ se drží na postupových místech 14 týdnů a nejlepší umístěním je 5 místo a to jako nejvýše z domácích kapel. V lednu navazuje na tento úspěch koncert v klubu Golem a v dalších měsících vystupování po celé ČR a hlavně příprava nového CD.To bylo nahráno během července a srpna s pracovním názvem „Třetí skála“ opět jako „Single 01“ ve studiu U Ivana v Brně. V této době probíhá jednání s vydavatelem a počítá se s vydáním CD do konce tohoto roku samozřejmě vč. křtu za účasti velice příjemných hostů.

Po dlouhém jednání nové CD "Třetí skála" vydala v roce 2003 společnost POPRON MUSIC a zajistila distribuci do obchodní sítě.

Křest se konal v Pohořelicích a jako kmotr se uvedl Aleš Brichta. Byl to celkem dobrej pařák.Taktéž se oprášilo video "Fakt že Jó", které se konečně dostalo na obrazovku Tv. Vysílali jej některé regionální stanice a hlavně při vydání CD Stanice O, kam si můžete dále o uvedení tohoto klipu psát a volat.

V roce 2008 kapela vydává nové CD "Černá brána, černá tíha, černý pocit", vyráží na podzimní miniturné po českých a moravských klubech. Nová deska je 25.září úspěšně pokřtěna v brněnském sále Musilka.

2011 - ?

V roce 2011 se dává dohromady původní sestava ve složení: Ladislav Škaroupka (kytara, zpěv), Zdeněk Němeček (flétna, zpěv), Jaroslav Rakušan (baskytara) a Mirek Kern (bicí). Klávesy obstarává, jak mu čas dovolí, taktéž člen nejsilnější sestavy, Borek Nedorost.
Generální ředitel Radek Jíra ( dogmaart@centrum.cz )
Složení skupiny:
Ladislav Škaroupka (zpěv)
Michal Kugler (kytara)
Milan Vajgrt (basa)
Víťa Franěk (bicí)
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one