Sestav s Jardou Kohoutem
Sestav s Jardou Kohoutem
Historie skupiny Drsoň
Skupina Drsoň začala vznikat v klatovské hospodě Poprda na konci r. 1988 v hlavě Radka Sedláčka (kytara, zpěv), Romana „Kryšpína“ Röschela (saxofon, zpěv) a Vildy Höflera (basa). Původně šlo o čistou recesi s úmyslem vytvořit pevný základ kapely s proměnlivým počtem hostů. Stálou sestavu doplnil Jan „Líh“ Levora (sólová kytara) a Jirka „Gojko“ Trefanec (bicí).
O recesistické povaze projektu svědčí i fakt, že kapela si získala popularitu dřív, než začala hrát. Její věhlas se donesl až k uším Ladislava Rotta (hudební publicista), který s kapelou napsal rozhovor do rubriky „Kapely regionu“ vycházejíci v plzeňské Pravdě. Teprve po vydání článku se Rott dozvěděl, že kapela nikdy nevystoupila a nemohl jí přijít na jméno.
Během roku 1989 se za bicí soupravou objevil Zdeněk Krejčiřík a zvukařem po návratu z vojny se stal Boďa Coufal (dnes Extraband).
V lednu 1990 stihla kapela ještě poslední přehrávky a začala skutečně vystupovat. Repertoár tvořily vlastní undergroundové skladby.
V té době vystupovala na jednom pódiu s kapelami podobného ražení jako byly Aku Aku, Šanov, ZNC, Požár mlýna nebo Bradavice.
V roce 1992 na rok Drsoň přerušil učinkování, aby se vrátil v rozšířené sestavě o ženský hlas Hanky Krausové a posílil i dechovou sekci o druhý saxofon Josefa Havlíčka a trubku Slávka „Bambíse“ Jandy. Změnil se i styl hudby směrem ke klasickému bigbítu a Rock and Rollu. Kryšpín přestal zpívat a skládat a naopak Sedláček začal psát texty a zhudebňovat básníky. Tvořil i hudební motivy ne jejichž rozvití se pak podílela celá kapela. Region kapely a její záběr se začal rozšiřovat a proto bylo třeba najít nějakou hudební agenturu. Tou se stala Odyssea agency Vaška Běhavého. Drsoň vystupoval např.po boku Burmy Jones nebo Nastřižených vlasů.
S rokem 1995 odchází Vilda Höfler a začíná shánění nového basáka. Přichází Tonda Kanta (dříve Beton rock).
Muzika se stává o kousek tvrdší. V té době už kolují první demo nahrávky a proto kapela nahrává amatérsky album „Pod Vlivem“.
Nahrávka je pořízena najednou, nikoli na stopy. Po jejím poslechu je vše odpuštěno i Láďou Rottem, který zve Radka Sedláčka do plzeňského rozhlasu.
Kapela se rozpadá po těžké autonehodě Radka Sedláčka, který nejen tvořil repertoár, ale i mimo tří skladeb vše zpíval a zkoušelo se u něj. Psal se datum 15. srpna 1998.

napsal Radek Sedláček
67809132_10220653112584039_5130459123653017600_n.jpg
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one