Historie skupiny Eges
Kapelu založili v srpnu 1980 Míra Úlovec (baskytara, klávesy), Vít Holeček (bicí), Míra Mencl (kytara, zpěv) a Milan Herbolt (kytara zpěv). Většina měla již za sebou nějakou praxi v různých kapelách. Shodli jsme se na stylu, zkušebna byla, chuť nechyběla. Chyběla aparatura, ale na tu jsme postupně našetřili.
Název EGES je složen z počátečních jmen profesí zakládajících muzikantů (elektrotechnik, geofyzik, ekonom a soustružník)
První rekvalifikační zkoušky (tehdy povinné) kapela absolvovala v r. 1981, odkdy se také počítá oficiální začátek, a od té doby hraje pravidelně až dodnes. Skupina se od začátku orientovala na melodický hardrock s využitím 2 kytar, později i kláves, a vícehlasých vokálů. Hlavním odbytištěm kapely byly tancovačky, nejčastěji v okresech Plzeň-jih a Klatovy, ale i ve všech ostatních okresech kraje a dále v jižních a středních Čechách. Nejvíce fanoušků měla kapela na Blovicku, Nepomucku, Horažďovicku, Sušicku. Téměř domovskou scénou se za ta léta stal kulturák v Losiné u Plzně.
Kromě coververzí byla na repertoáru vždy i vlastní tvorba. Počet odehraných vystoupení se odhaduje na 1 500.
Kapelou prošlo za 32 let i několik známých plzeňských muzikantů, jako např. Jiří „Mikeš“ Milý (Alice, Palice), Michal Röhrich (Semtex, ZNC, Cop), Jarda Želinský ( Turbo), Standa Jurík (moderátor Č.rozhlas), Pavel Vlach (New Style).
Dnešní sestava : Celých 32 let hraje v kapele kytarista Milan Herbolt (dnešní kapelník), jen o pár vystoupení méně odehrál druhý kytarista Míra Mencl. Dalším „držákem“ je basista Jarda Laštovka (od r. 1985).Bubeník Franta Nový (dříve R.U.R., Extraband original) hraje s EGESem 5roky. Nejmladším členem kapely je klávesista a zpěvák Vašek Kovanda, který ovládá i hru na akordeon (je učitelem v ZUŠ) a stíhá hrát ještě v 2 jiných kapelách.

O zvuk se obětavě staral již téměř od začátku Jiří Šustr a u mixpultu se střídá Olda Kaucký s Liborem Vydrou.
Zbylí zakládající členové Holeček a Úlovec vydrželi s přestávkami (vojna) téměř 10 prvních let. Rovněž klávesista a zpěvák Radek Leitl se hlavně v prvních letech výrazně zapsal do historie kapely, a to zejména skládáním písniček a tvorbou textů.
Dalšími muzikanty, kteří vydrželi delší dobu jsou Kamil Hlaváček, Martin Vitáček, Pavel Polák, Petr „Semjon“ Lohr, Milan Kejzlar, Pavel Vlach, Franta Adámek.
Kapela natočila v roce 1998 CD „Modrá hodina“ .
Na CD se objevily i neznámější a nejoblíbenější skladby , jako např. Ať žije rock, Soud zasedá, Padá hvězda, Modrá hodina. Svou písničku měla skupina i ve výběru Zpč.rok I (AVIK).
Před několika lety bodoval EGES dlouho i v hitparádě „Šumavská pětka“ na Rádiu Šumava.
V 80. letech a na začátku 90.let si s kapelou párkrát zazpívala i Eva Urbanová, která tehdy zpívala ještě i rock. Při náhodném setkání kapela doprovodila v r.1986 rovněž Lucii Bílou.
Dnešní EGES již nehraje jen na rockových tancovačkách, ale má širší a podle potřeby i „měkčí“ repertoár (včetně řady „oldies“ písniček od Olympiku, Petra Nováka apod.), takže vyhovuje také jako kapela pro plesy, maturitní plesy, tradiční pouťové nebo posvícenské zábavy či podnikové večírky.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one