Extra Band revival (aktivní)

image003.jpg
EBr9ě.jpg
Složení skupiny:

Jaroslav Soukup (zpěv)
Radomil Zíka (zpěv)
Jiří Mothejzík (kytara)
Miloš Novotný ( basová kytara)
Josef Baštář (klávesy)
Milan Kleiszner (bicí)
Pavel Navrátil (kytara)
Historie skupiny Extra Band revival
Začátkem osmdesátých let v Plzni vznikla rocková skupina EXTRA BAND. Po roce personálních změn se složení stabilizovalo a ve stejné sestavě kapela hrála ještě čtyři roky. Koncem roku 1998 všichni muzikanti i zpěváci od kapelníka Jaroslava Rajtmajera odešli a společně založili skupinu GEPARD.
Hlavním motorem téhle kapely byl autor, kytarista Pavel Navrátil, kterého o pár let později vystřídal (autorstvím skladeb) baskytarista Petr Šťastný (TURBO).
A jsme u toho.
V roce 1998 se TURBO znovu dalo dohromady a Petr Šťastný měl stále máně času na GEPARD. Tehdy mě napadla myšlenka (měl jsem jí už dlouho v sobě) postavit kapelu EXTRA BAND revival. U nás je spousta revivalových kapel, tak proč nezkusit kapelu ve které jsme navíc s kytaristou Jirkou Mothejzíkem hráli. Prostě EXTRA BAND revival. Hned po prvních vystoupeních v srpnu 1999 se ukázalo, že písničky původního EXTRA BANDU si lidi pamatují - zpívali nejen pamětníci, ale i mladí. To bylo pro nás velice příjemné zjištění, ale upřímně jsme si řekli: nic není napořád, když nám to vydrží rok bude to dobrý, pak se uvidí.
Koncem roku 2001 jsme se dohodli s Radomilem Zíkou, že s námi vystoupí jako host o Vánocích v plzeňské Šeříkovce a nakonec jeho hostování trvá dodnes, 3 – 4x do měsíce a jsme za to rádi, protože s ním hrajeme trochu pozměněný repertoár a je to pestřejší. Radek má více hudebních aktivit, takže se domlouváme minimálně půl roku dopředu, kdy bude mít čas s námi zpívat. Ani naše kapela se nevyhnula personální změně. Koncem prosince 2004 se vážně zranil bubeník Roman (Tolja) Krajdl. Měli jsme vytipované tři bubeníky, hned první o kterého jsme měli největší zájem naši nabídku přijal – Roman Pezlar z WHITESNAKE revival, kde hrál právě s Radkem Zíkou a Pavlem Navrátilem. Celý leden 2005 jsme zkoušeli a od února začali hrát. Ještě jedna změna nás potkala – je to vlastně alternace, v rockové kapele dost neobvyklá. Od prosince 2006 pravidelně (po týdnu) alternuje za Jirku Mothejzíka, kytarista Pavel Navrátil. Zatím se ukazuje, že je to velmi příjemné oživení, jak pro lidi, tak pro nás. I když jsme EXTRA BAND revival, v našem repertoáru najdete skladby i od WHITESNAKE, GOTTHARD, největší pecky GEPARDU a jedna nádherná vzpomínka na Ríšu Kybice a jeho někdejší plzeňský BUMERANG – „Zeptám se racků“. I když do našeho repertoáru stále přidáváme nové písně, převážnou část tvoří vždy EXTRA BAND.

Jaroslav Soukup
Gepard

Gepard

Konec starých časů
Ohlédnutí do historie, kdy byl v roce 1988 EB v největší síle...Prešov
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one