Golf /Jičín/ (aktivní)

Prní zkouška skupiny GOLF byla v sobotu 30. ledna 1982. V té době ještě ve složení Rostislav Podmanický - kytara, Libor Bukovinský - baskytara, Ladislav Oborník - klávesy a Pavel Šimek - bicí. Na začátku byly samozřejmě největší problémy s aparatůrou a nástoji všeobecně. A tak se vesele hrálo přes tranzistorové rádio, pokrok byl když se podařilo podomácku vyrobit zesilovač a bedny. Zkušebnou se stala podkrovní místnost na Žižkově náměstí číslo 6 v Jičíně.
Důležitá změna přichází v létě 82. Oborník a Šimek s kapelou již nezkouší a na místo bubeníky nastupuje Miloš Bukovinský. První skladby které GOLF hraje jsou Osmý den a Jasná zpráva od Olympicu. Skupina začíná pracovat na programu Stroj času (bohužel nahrávky se nedochovaly). Další skladby jsou Dej mi víc své lásky -Olympic, vznikají první vlastní skladby Computer 20. století a Můj stín.
Všichni členové kapely cití, že chybí klávesy. V únoru 1983 vydavá skupina kazetu s programem Stroj času - obsahuje vlastní skladby Ty kluku bláznivá, Stroj času, Podivín a Můra čas.
Radikální obrat tvorby přináší květen 1983. Do skupiny Golf přichází Martin Kastl hráč na klávesové nástroje. Stává se zároveň druhým zpěvákem. Vznikají další nové vlastní skladby Poslední šance, Tak už dost, Vesmírné předměty, Jdi za štěstím, Střepy duše, Tvý slzy, V baru sen, Znamení časů, Lhář a Máš život rád. Skupina připravuje svoje první veřejné vystoupení. Začíná i spolupráce se zvukařem Pavlem Burešem a osvětlovačem Romanem Muehlem.
Je 3. června 1983 a v motorestu ve Starém Místě začíná prní vystoupení kapely Golf. Ve světlech reflektorů zní skladby od skupiny Olympic a vlastní sklady zahrnuté do programu Stroj času. Přichází první malý úspěch za hodiny a hodiny práce ve zkušebně.
Kapela Golf pokračuje v dalších vystoupeních, 25. listopadu 1983 hraje kapela v JKP Jičín jako host na prodloužené v tanečních, společně se skupinou Premiér. Pro velký úspěch se tato vystoupení opakují 2. a 9. prosince a kapele se začíná říkat Golfíci.
Další vystoupení Golfu:
- 22. prosince 83 - besídka třídy 4.C Gymnázia na Bradech
- 26. prosince 83 - JKP - Štěpánská prodloužená
- 13. ledna 84 - vystoupení v Motelu Rumcajs v Jičíně
- 14. ledna 84 - vystoupení jako host na plese SEŠ Jičín
- 11. února 84 - ples Gymnázia Jičín
Dne 25. února 1984 si kapela dělá kvalifikační přehrávky v JKP Jičín. Předpokladem složení zkoušek ja mít v repertoáru 50 skladeb. JKP Jičín dělá pro kapelu tak zvaný zřizovatelský dohled. To byla podmínka, aby kapela mohla vystupovat, hrát a inkasovat odměnu za svá vystoupení. Pro zajímavost : repertoárový list musel obsahovat 60% skladeb českých a slovenských autorů, 30% skladeb socialistických států a 10% skladeb jiných autorů ! Přehrávky budou uskutečněny v ustrojení v jakém bude soubor vystupovat. Zpěváci musí prokázat znalost jazyka ve kterém budou zpívat.
Při kvalifikační přehrávce kapela Golf hraje pět skladeb : Hlava semi točí - Golf, Jdi za štěstím - Golf, Dej mi víc své lásky - Olympic, Rock around the Clock a Lásky beze jmen -Golf.
A tak jsme získali kvalifikační třídu II. v tomto znění:
Na základě kvalifikační přehrávky TO Golf ze dne 25. února 1984 a doporučení kvalifikační komise při OKS Jičín, přiznává ředitelka OKS Jičín hudebnímu souboru II. kvalifikační třídu. Hrající kapelník obdrží dvojnásobek. Soubor může dále účtovat jednoho zvukaře 1 hod./ 10,-- Kčs. Rozhodnutí platí ihned a do odvolání. 1. osvětlovač 1 hod./10,-- Kčs. V Jičíně dne 5. března 1984.
A tak kapela GOLF získala Osvědčení číslo 174/Bt. k vedení hudebního souboru vydané ve smyslu platných směrnic z roku 1980. Dnes věc zcela nepředstavitelná.
Po kvalifikační zkoušce kapela dostává spoustu dalších nabídek, pozvánku na autorskou soutěž O cenu Victora Jary, hraje na plese TJ Jičín - šibřinky, zábavu v Robousích atd.
Na scéně se objevují dvě nové postavy, zvukař Pavel Bureš a osvětlovač skupiny Roman Muehl. 19. května 84 hraje Golf na taneční zábavě ve Šlikově Vsi. Nejúspěšnější skladbou je "Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce" od skupiny Progres 2. Golf se přihlásil do soutěže mladých amaterských kapel v Libáni. Soutěže se dále účastní skupiny Ananas, Profil, Xantipa, Monzun a Atlantis. Golf nakonec získává třetí místo.
V říjnu 1984 odchází z kapely baskytarista Libor Bukovinský z důvodu nástupu vojenské služby. Na jeho místo přichází Karel Valnoha. A s ním se rozšiřuje další repertoát Golfu o nové skladby jako: Hraje vám Golf, Rozesmátej poustevník, Basákovo štěstí, Už nejsi malá, Benzín, Tulák, Návrat a další. Skupina vystupuje v Chotči, v Nymburce a V SKP Jičín je natočena kazeta s názvem "Golf at the SKP 1985 Live".
V říjnu 1985 odchází na vojnu i bubeník a kapelník Miloš Bukovinský a tak je činnost skupiny na rok přerušena. A tak zbytek členů připravuje novou aparatůru, aby se od října 1986 mohlo opět začít zkoušet. Následuje povinná základní vojenská služba.
Služba vlasti uplynula jako voda a Golf začíná v listopadu 1986 opět cvičit a hrát. Kapelu však opouští kytarista Rosťa Podmanický a na jeho místo nastupuje Libor Bukovinský, Karel Valnoha zůstáva v kapele jako basák. Sehrávají se skladby Hraje vám Golf, Rozesmátý poustevník, Lovec brouků, Holka do dešťů a další. "Muzika je připravená, tak vyrážíme do světa".
26. prosince 1986 hraje Golf na Štěpánské prodloužené v SKP Jičín.
29. května 1987 - vystoupení na setkání okresní mládeže - autokemp Dřevěnice
31. května 1987 - Taneční zábava pro mladé - SKP Jičín
7. června 1987 - zábava na plovárně Jičín
25. června 1987 - rozloučení se školním rokem - SKP Jičín
Golf se začíná připravovat na soutěž Mladý rock 87, která se uskuteční 27. června 1987 v Libáni.
... již po paté se sejdou nejlepší rockové skupiny z okresu Jičín v Libáni na soutěžní přehlídce Mladý rock 87 ... ", 27. června 1987 od 13,30 hod. Vyhráli jste?

Tak to je otázka přímo na tělo. A jak to tedy dopadlo? Soutěže se účastní kapely Golf, KR-2, Tep,Profil a Atlantis. Do soutěže zařazujeme skladby Zatáčka, V tomhle nezůstaneš sám a dvojpíseň Siréna a Já je znám. A vyhlášení vítězů:
Absolutní vítěz - skupina Golf, dále umístění : Tep,Profil,Atlantis a KR-2
Nejlepší zpěvák - skupina Atlantis
Nejlepší instrumentalista - kytarista skupiny Tep
Celý program byl natočen na videokazetu? A po ní se pátrá .... ??? Neexistuje ještě někdě tento další arte fakt?
No a Golf jako vítěz zůstává v Libáni a hraje taneční večerní zábavu.
Co napsal tisk o výsledku této soutěže: (Předvoj, číslo 28, pátek 17. července 1987,cena 50 haléřů)
Pokud jde o současný trend naší taneční hudby, získává v ní rocková muzika stále pevnější pozici. Její vývoj totiž pokročil v poslední době mílovými kroky kupředu. A to jak z hlediska tvůrčí melodické invence, tak i z hlediska obsahové náročnosti textů (většina přednesených skladeb pocházela na letošní přehlídce z vlastní tvůrčí dílny, a to od 7 autorů).

Převzato z OS skupiny Golf
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one