Historie skupiny Hever
Vznik skupiny Hever z Teplic se datuje do roku 1984 byl vlastně reakcí na rozpad Emise, skupiny zužované neustálými problémy, které jí činily různé okresní kulturní instituce. Na jaře 1984 se dva bývalí „emisáci“ Vlastimil Zeman (voc, lg) a Luděk Zedník (bg, voc) rozhodli postavit novou formaci a pro tento účel ke spolupráci přizvali ještě Luboše Růžičku (g) a Jiřího Drexlera (ds).
Repertoár Heveru byl zpočátku tvrdší než u Emise. Proto se také hned po svém prvním vystoupení (shodou okolností na jakémsi festivalu politické písně) dostal soubor do úplně stejných problémů jako předchozí formace. Přišel zákaz vystupování pro celý sever (odůvodněný tím, že „se na kapelu stahuje příliš mnoho lidí“) a tak skupina začala hodně vystupovat v Praze, která se tehdy věnovala spíše honu na novovlnné party. Hever se pak zúčastnil různých soutěží (Beat salóny apod.) a povětšinou končil na druhém místě za tehdy suverénní Laurou. Mezitím ovšem absolvoval hraní na zábavách ať už legálních nebo pololegálních a občas si střihl i nějaký ten koncert.
Pak ale nastalo hudební tápání. V roce 1986 se otrávila hlavní persóna, kytarista V. Zeman, odešel také L. Růžička, a ve skupině se během krátké doby vystřídalo velké množství hudebníků. Postupně přišli Pavel Miko (g, voc, ex-Motorband), Jan Peclinovský (lg, voc) a zpěvačka Zuzana Fenglová. Tehdy jakoby skupina nevěděla, co chce vlastně hrát. Změny ale neustále pokračovaly - epizodně se objevili kytaristé Matějčík (ex-Motorband) a Křížek, za bicí soupravu usedl Radek „Hurvajs“ Hurčík (ex-Motorband), housle začal obsluhovat „divý muž“ Slávek Neuhofer. Nicméně soubor se motal v kruhu a spěl neodvratně ke svému zániku. Luděk Zedník to dnes lakonicky komentuje: „Po vystoupení na Rockfestu 87 jsem zjistil, že mě ta kapela už nezajímá. Vyčerpali jsme se. Příliš mnoho lidí, příliš mnoho kohoutů na jednom smetišti.“
Hever se pak stal členskou základnou pro nový teplický soubor - Aku Aku. Načež skupina koncem roku 1987 ukončila svoji činnost.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one