Hydrant /Zářičí u Kojetína (okr. Přerov)

Kapela vznikla v roce 1977, od roku 1978 hrála na tančeních zábavách na Kroměřížsku, po 10-letech skupina zaniká, aby se po 17-ti leté odmlce dala zpět dohromady v mírně obnovené sestavě a míří opět na pódia, tentokrát ale už s vlastním koncertním programem, který je určený pro festivaly a klubovou scénu. Ukázky z naší tvorby můžete najít na bamdzone..cz, případně na našich stránkách www.hydrant-rock.com


Popis kapely Hydrant
Kapela vznikla v roce 1977, kdy se dalo dohromady pět téměř stejně starých kamarádů. V této sestavě skupina v roce 1978 úspěšně zdolala hned první přehrávky ( což byly zkoušky před způsobilou porotou, která rozhodla o tom, že může kapela veřejně vystupovat a brát za šestihodinovou zábavu těžký prachy - na hlavu asi 80,- Kčs ).

Po odchodu bubeníka a zpěváka přichází do kapely nový bubeník Laďa a sólový kytarista Mirek. Repertoár se značně přitvrdil a skladby žánru rocku nahradily skladby hard-rockových světových skupin ( Accept, Judas Priest, Kiss a pod. ) - s vlastními českými texty.

V období kdy jednotliví členové odcházeli splnit dvouletou vlasteneckou povinnost se ve skupině vystřídala řada hostujících muzikantů.

V roce 1984 se už sešla opět stejná sestava a po odchodu klávesového hráče vystupovala skupina v sestavě : Laďa (bicí), Mirek (sólová kytara), Milan (kytara), Jara (baskytara) a Pepa (zpěv). V této sestavě se skupina v srpnu roku 1988 rozpadla.

Po dlouhých 17 letech kapela znovu obnovila v roce 2005 svou činnost v téměř stejné sestavě, jen doplněna o mladého hráče na klávesové nástroje Lukesa, v průběhu roku 2007 dochází k posledním personálním změnám, za bicí usedá Karel a za mikrofon přichází Kanya. Skupina začala svou činnost u toho co v roce 1988 opustila - u tvrdé rockové muziky. Cílovým polem působnosti však už nejsou taneční zábavy, ale ryze autorské koncerty na festivalech a v rockových klubech.


Kontakt 
kontaktní osoba: Jara 
email: jaromirkovarik@seznam.cz 
telefon: +420 604 484 371 
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one