Komunální odpad (aktivní)

Historie skupiny Komunální odpad
V roce 1989 v městě Chlumec nad Cidlinou zakládají skupinu Komunální Odpad Luboš Suchánek, Albert Hornych, Láďa Heger a Tomáš Pšenička, v této sestavě vydali první demo - Ekzém z komunálního odpadu. Dáme slovo zakládajícímu členovi a dnešnímu leaderovi KO - Lubošovi Suchánkovi: "V době, kdy jsme zakládali Komunál, jak nám dnes již fanouškové říkají jsme neuměli pomalu na nic hrát. Chtěli jsme být jiní než skupiny okolo nás, něčím se odlišit, udělat něco, aby divák - posluchač odcházel z našeho vystoupení zcela šokován.Byl jsem veliký příznivec americké zmalované maškary Alice Coopera, a tak padlo rozhodnutí, že pojmeme celé vystoupení jako hororové show".
Což se chlapcům z KO jistě povedlo. Skupina začíná používat rekvizity jakoby vypůjčené z kabinetu samotného Dr.Frankeinsteina, a tak se na pódiu objevily kostry, rakev, muzikanti sami se často oblékají do byzardních kostýmů, jevištěm se plazí mlha, která dokáže navodit tu správnou atmosféru. Tak, jak už to většinou bývá z kapely postupně odcházejí někteří členové, které nahrazují jiní muzikanti. Zdá se, že nad Komunálem se vznáší soumrak, jelikož z celé skupiny zůstali Luboš a Láďa. Novou krev a elán do skupiny přinesl vynikající bubeník Pavel Hampl, dále Jura Goga a Pavel Petrovický. Je to i doba, kdy se Luboš vzdává svého postu u bicích a chopí se mikrofonu, to ještě netuší, že za několik měsíců bude jeho hlas neodmyslitelně patřit k tváři Komunálu a díky jeho živelnosti, dravosti popožene "káru" s nápisem Komunální odpad o notný kus cesty za úspěchem kupředu.
Vojna není kojná se tradovalo za mých mladých let a tento veliký nesmysl má i velký vliv na vývoj kapely. Do zeleného sukna nastupují Láďa a Luboš. Kapela se opět zmítá v personálních změnách a opouští ji Jura a Pavel Petrovický. Přesto i tato doba má své, jelikož do skupiny přichází člověk, který obléká dres Komunálního odpadu do dnešního dne. Nebyl to nikdo jiný, než sám von Albert, který si s sebou přivádí dalšího, dnes již pilotního, člena Ernyho. Pánové z Komunálního odpadu zjistili, že hraní pro ně má nádech vyjímečnosti a začali se věnovat muzice více. Také koncerty dostávají již jinou podobu.
Vystoupení je založeno na preciznosti a hráčské dovednosti muzikantů, skladby dostávají náročnější podobu. Vznikají dnes již legendární skladby a celá show začíná nabírat na patřičné divokosti. Láďu vystřídal Filip Litera a kapela stačila nahrát alba Live a Propast. Na albech je znát, že byla nahrávána téměř na koleně, přesto právě CD Live patří dnes k raritám.
V roce 1999 Filipa v kapele vystřídal Radek Plachetka, který se stal motorem kapely. Vznikají alba The Best of Krchov, kde skupina Komunální odpad ukazuje směr, kterým se chystá vyrazit - CD obsahuje hity jako Hokejbal, Andělé, Šerifův zákon. Skladby, kde vévodí Lubošův hlas a patřičné stadiónové chorály. Album Mezi supy málem králem (2001) již bylo podstatně vyzrálejší jako po stránce textové, tak po stránce muzikantské. Skladby, které obsahuje, do dnešního dne tvoří nosnou část koncertního programu. Mimo megahitu Děvka a Mezi supy obsahuje převzatou píseň Zvoník (tuto baladu si skupina částečně oblékla do hard rockového hávu) a podle mne zcela opomíjenou skladbu Inkvizitor.
V dubnu 2001 měl vážné zdravotní problémy bubeník Pavel Hampl a vypadalo to, že kapela ukončí svoji činnost. Pavla vystřídal u bubnů David Hlaváček, který se výborně osvědčil na prvním koncertě po dlouhé době na letním parketu ve Strašově a tak se rozjetá lokomotiva nesoucí jméno Komunální odpad mohla řítit po našich rockových kolejích vesele dál... (Pavel nyní dělá kapele zvukaře). V průběhu letních zábav byl v Újezdě uveden jejich první videoklip. 11.5. 2002 bylo v sokolovně v Chlumci nad Cidlinou pokřtěno další CD Komunálu Mr. Klon. Album Mr. Klon opět posouvá skupinu dále. Na počátku koncertů je jeviště zahaleno obří plachtou s nápisem Mr. Klon, která při prvních tónech padá a skupina Komunální odpad vesele řádí ve svém horor show. Do kapely přibyl nový člen - Luboš Groh, který doprovází kapelu na klávesy a druhý sborista Jarda "Bárt" Novák. Deska obsahuje opět několik megahitů - Talisman, kapitán Flint, Peklo nebo Plameny. Skupina zde také plně využívá zvuk klávesových nástrojů.
Koncem roku 2002 nastává další důležitá změna v kapele. Skupina dostává managera Aleše Janoucha, který má jasno, kterým směrem se "lokomotiva" Komunální odpad má řítit na našich rockových kolejí dál a čas ukázal, že jeho vize byly správné. Management Komunálního odpadu ještě posílil další důležitý muž - dr. Vašek Vávra na postu producenta. Tyto technické "detaily" mají za následek nastolení řádu ve skupině, která opět vystoupila o pár příček výše a z party kluků se stává opravdu kolos - gigant, kde každý má své místo a platí tu více než jinde - jeden za všechny - všichni za jednoho. Následkem těchto změn Komunální odpad nabízí na svých vystoupení např. profesionální videoprodukci (kamery snímají děj na jevišti, jedna je umístěna na kytaře...), posílila pyrotechnickou a světelnou show a hrdě stojí na jakémkoli podiu s jakýmkoli jménem za zády. Díky dobré práci manažera a producenta skupina navázala kontakty s rádii a TV, kde se stala pravidelnými hosty.
Kapela, ač plní veliké sály a všude je vítá několik set diváků, neusíná na pomyslných vavřínech a 24.5. 2003 pokřtila další CD s názvem Bůh má jednu tvář. Kdo tehdy byl na této akci pochopil, že skupina Komunální odpad míří tam, kde bezesporu její místo je - mezi rockovou elitu. Viděl jsem mnoho koncertů, ale vystoupení v Chlumci bylo něčím vyjimečným. Můžu zde zcela otevřeně konstatovat, že Komunální odpad tento den "nařezal prdel" veškeré konkurenci od A po Zet! Na prostoru hřiště stojí obří návěs s pódiem Komunálního odpadu. Pozici předkapel obstaraly spolky Scelet a Artery.
Nabitý amfiteátr, kde se mačká bezmála 2500 lidí, však čeká na hvězdy večera. Gigantické pódium, bezpečnostní zátarasy...dávají tušit nevídané. Nervozita stoupá, tlak v kotli se stupňuje, první výkřiky... světla zhasínají a nastává řev. Z temného pódia, které je zahaleno černým závěsem se linou první tóny kláves - intro k "Bůh má jednu tvář", doprovázené vokály skupiny.... " Bůh má jednu tvař, tak proč nás nevidí, nechává nás zemřít, mladý a nevinnýýý..." Exploze. Tmu proříznou laserová světla, opona padá, nedočkavý Luboš v kápi kněze s velikým křížem, který se již stal nedílnou součástí Komunálu ji přeskakuje, k obloze letí první gejzíry studených ohňů, rachejtle... pódium bičují světelné deště... stojím vedle jeviště a vidím veliký pulzující dav lidí, který se probral z prvního šoku, víc jak tisíc rukou nad hlavou... zážitek.... hit za hitem chrlí Komunál do lidí... " jako jed hadí, co ti stéká po prsou" zpívá více jak 2000 lidí společně s Lubošem . Byl to veliký večer a já byl rád, že jsem u toho mohl být...
Skupina pravidelně koncertuje na letních parketech i v různých sálech a sokolovnách, které mají větší kapacitu, jelikož fenomén Komunální odpad se už dávno do klubu nevejde. Dostává pozvání do televize Markíza a Prima TV - kde má více jak 30min prostor. Několikrát vyhrávají na radiu Šumava hitparádu. V červenci se ocitají na jevišti po boku německých Destruction. V listopadu 2003 si v Chrudimi zahrála s kapelou Arakain a v březnu 2004 si Komunální odpad pozval skupinu VIVA a o několik dnů později předskakoval v pardubické Duhové aréně slavnému Udo Dirksneiderovi a jeho kapele U.D.O. při jejich světovém turné Thunderball.
V roce 2003 se změnilo složení kapely. Skupinu postupně opustil klávesák Luboš Groh a sborista Radek Řezníček. Další změna nastala v červnu 2004, kdy odešel Pavel "Erny" Hanuš. Na uvolněný post kytaristy je jako host angažován Míla Sládek - někdejší kapelník skupiny Motouz. V novém složení skupina nahrála desku Jedenáct hodin do útoku, která byla pokřtěna 26.11.2004 v Králikách.
Po osmi měsících, v únoru 2005, dochází k opětovnému střídání na postu kytaristy - Míla odchází a vrací se Erny.
V létě je skupina pozvána na prestižní festival Czech Rock block do Plasů a Jihlavy . Počátkem léta odchází po vzájemné dohodě Albert Hornych a nastupuje staronový drtič čtyř strun - Filip Litera.
Počátkem roku 2006 se kapela uzavírá do studia a nahrává nové CD, které má křest 27.5.2006 v Bítovanech u Chrudimi. CD má název Cesty do nebe. Skupina je pozvána na další výtečný festival do Třince na Noc plnou hvězd.
Složení skupiny:

Luboš Suchánek - zpěv
Pavel Hanuš - kytara, zpěv
Radek Plachetka - kytara, zpěv
Filip Litera - baskytara, zpěv
Jaroslav Novák - klávesy, zpěv
David Hlaváček - bicí, zpěv
Alba:

Rock ze záhrobí 1999
Propast 1999
Mezi supy málem králem 2001
Mr. Klon 2002
Bůh má jednu tvář 2003
Jedenáct hodin do útoku 2004
Cesty do nebe 2006
MMVIII 2008
Jako psanec 2010
U zašlejch časů 2012
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one