Historie skupiny Lord
Petr Říha

Píše se rok 1988 ... je léto a sním přichází touha po nenaplněných ambicích tří muzikantů, kteří za sebou mají různé "předvojnové"aktivity"ti tři na startu se jmenují .. Roman Kožušník .. Tibor Ďurica .. .. Petr Říha. Kapela, která by mohla osvěžit fádní ovzduší dané doby, ale především naplnit skladatelské a muzikantské ambice zúčastněných. Skupina, která v této době vzniká si zosobňuje název LORD a s nezkrotnou vervou se vrhá do práce, dává si do vínku ambice a plány.V době kdy byl život poněkud šedivý bylo jedním z mála způsobů protestu a vzdoru formou zábavy, psaní vlastních textů „ rockování a tancovačkové“ víkendy.

Nelze nezmínit členy a přátele, kteří za tuto řadu let hráli či s kapelou trávili čas nebo jiným způsobem pomáhaly a tímto doufám, že mi bude odpuštěno za něčí případné opomenutí, jelikož dostat do seznamu všechny mi přichází po těch letech zhola nemožné za všechny budu jmenovat ty kteří mi napadnou v reálném čase ostatní se budu pokoušet doplnit později .. Václav Klička .. Míra Prášil .. Láďa Hořký .. Pavel Hendrych .. Pavel Niemec .. Honza Císař .. Thomas Fischera .. Peter Wolf .. Phil Campbel .. Ruda Kaše .. (Drifter Ch.)Petr Heatko .. Alfons Twordy .. Ivan Jagerčík .. Miloš Bešta .. Jirka (Hoitchi) Krejčí .. Honza Berka .. Bosch .. Pepa Kadera .. Míla Chlad .. Boďa Coufal .. Jirka Najnar .. Martin Kohel .. Láďa a Eva Tomanovi .. David Opatrný .. Standa Jelínek .. František Honig .. svůj díl poděkování zaslouží naše rodiny,manželky, přítelkyně,přátelé za podporu a přízeň.
1992

Po průvodních personálních změnách se sestava usazuje na složení Alfons Twordy – voc .. Roman Kožušník - bg .. Antonín Kaše – dr .. Petr Říha – gt .. Tibor Ďurica – gt .. a po několik let brázdí vlastí českou a spolupracuje na vystoupeních např. s kapelami Vilda Čok Delirium Třemene ., Kern ., Burma Jones ., Akcent(Mersi) Regent., atd.

V roce 1992 vydává LORD za výrazné podpory a skladatelského potenciálu našeho letitého kamaráda Miloše Bešty první demo pod názvem "DÁVNO SE ZNÁME" výrazně tématicky zaměřené na témata science fiction kde bravurně exceluje jako textař a muzikant Tibor Ďurica. Tímto počinem se kapela poprvé prezentuje veřejnosti.Demo vzniká za technické podpory a výrazného nadšení Boďi Coufala a Jirky Najnara a je víceméně demonstrací toho nejlepšího LORDU dané doby. V témže roce vzniká druhý počin s názvem „BOHEMIA HARD“ nahraný ve studiu Past – Pavla Sondy a Vaška Vlachého.Kompilační projekt mapující „bigbeatovou scénu“ se zúčastňují WIRGIN - MOTOR - KLAKSON - LORD - VIZÍR - UNISONO.Dílo vzniká pod značkou ALL AGENCI Kolín.
2011

Na podzim roku 2011 se kapela schází po delší odmlce. V následujícím složení: Zdeněk Novák - voc. Tibor Ďurica - gt. Miroslav More - bg. Antonín Kaše - dr. Petr Říha - gt. Dochází k regeneraci repertoáru a čerstvý vzduch vnáší již historicky prověřený autor a producent Miloš Bešta. Přestože si kapela plně uvědomuje, že rocková muzika v roce 2012 je věcí osobní radosti, pocitů a vlastního uspokojení radost a nadšení členů dává život novému playlistu kterým kapela hodlá potěšit staré i nově přicházející fandy kterým kapela z tohoto místa projevuje hluboký úklon a poděkování.

Píše se rok 2014 a bezprostředně po křtu nového CD po nepřekonatelných neshodách uvnitř skupiny tuto opouští Zdeněk Novák.
12.4.2014 bylo pokřtěno v Music clubu U Košile v Klatovech nové CD - 1000 poschodí
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one