Skupinu MEDIUM založili v roce 1976 Milan Borník (kytara,zpěv) Čestmír Mrzena (kytara,zpěv) Josef Zedník (bicí) Zdeněk Jakubec (zpěv,housle) Jindřich Trojan (klávesy) Petr Štajdl (basová kytara) Fred Krist (percuse).
Koncem roku 1977 ukončila skupina svoji činnost a v tomto období prošlo skupinou celá řada muzikantů se kterými se sekáváme dodnes ve více či méně populárních skupinách.
V roce 1979 se vrátil ze základní vojenské služby Milan Borník a po dvouleté činnosti ve skupině Nautilus obnovil Medium ve složení Petr Šťastný(Turbo) baskytara, Ivan Audes (Jazzcombo,černé divadlo) bicí, Jindřich Trojan klávesy.
Po stálých neshodách Trojan a Audes odchází na vojnu do AUSU. Za bicí usedá Pavel Zbořil (TOČR Felixe Slováčka) toho času čerstvý absolvent konzervatoře. O rok později odchází Šťastný a Zbořil k Václavu Rajtmajerovi do skupiny Triumf.
V následujících letech se Borník začal obklopovat různými muzikanty a začal budovat vlastní tvorbu až do roku 1983 kdy opustili členové skupiny Rogallo svého kapelníka Karla Kopejtka a přešli do skupiny Medium. V tomto období začal fungovat skladatelský tandem Borník- Duroň doplněný Ladislavem Somolíkem (klávesy,zpěv) a Františkem Adámkem (bicí,zpěv).
Po tříleté spolupráci začala klasická výměna hráčů, kdy skupina prožívala dobré i špatné, až se činnost úplně zastavila.
V roce 1987 se Borník obklopuje novými muzikanty a skupina má hotový celý vlasní repertoár a vzniká spousta hitů které zazní po celém kraji a většinu hraje skupina dodnes. Složení Milan Borník (baskytara,zpěv) Zdeněk Bergl (kytara,zpěv) Luboš Hubinger (zpěv) Petr Zeman (klávesy,zpěv) a Jan Novák (bicí).
Po experimentování s obsazením se v roce 1996 zrodila sestava Milan Borník (kytara,zpěv), Petr Dvořák (klávesy,zpěv), Václav Štěpánek (baskytara,zpěv), Jacek Lukáš (bicí,zpěv). V r. 2008 sestavu doplnil druhý kytarista Ota Vrba, který po krátkém období odchází působit do kapely "ORTEL".
V roce 1998 natočila skupina první album "MEDIUM 1" ve vlastním studiu a vlastní režii. V roce 2005 vydává své druhé album s názvem "S tebou noc je dlouhá" a v současné době připravuje album třetí.
Na sezónu 2009 skupina připravila staro-nový program, který se skládá z nových, ale taky zapomenutých skladeb, které určitě potěší staré fanoušky i teenagery.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one