Minaret

Minaret

zkušebna v Zájezdě
Minaret

Minaret

1978 - 1979
Historie skupiny Minaret
Minaret (1974-76)

V roce 1974 vzniká čtyřčlenná bigbeatová českoskalická kapela s názvem Minaret. Prvotní název začínající skupiny byl neoficiální Gappa a k povinným přehrávkám přichází skupina s názvem Minaret. Kapela hraje celkem dva roky. Po celou dobu svého působení musela čelit nátlaku ze strany tehdejší Státní bezpečnostní služby, který se v průběhu let neustále stupňoval. Kromě toho byly podávány stížnosti na výtržnosti, které po koncertech způsobovali její rozjařilí fanoušci. Postupně rostl počet zakázaných míst, kde už nemohli vystupovat. Poslední zábava se odehrála v obci Spy. Poté kapela svou činnost končí. Oficiální název Minaret tehdy vymyslel, baskytarista Josef Franc. Ke třem zakládajícím členům Josefu Francovi (basová kytara), Jiřímu Bajerovi (sólová kytara) a Petru Urbanci (bicí), se při jedné zkoušce konané ve Zlíči přidal čtvrtý hráč Pavel Kohout (doprovodná kytara, zpěv, vedoucí kapely). Po odchodu kytaristy J. Bajera s nimi začal hrát Jaroslav Janeček, zvaný Bém a kapela přitvrdila muziku. Bubeník Gustav Urbanec po čase emigroval a na jeho místo přišel Rudolf Němec ze Svatoňovic a nakonec Roman Kürthy z Náchoda. Po úspěšném složení kapelnických zkoušek z hudební teorie se vedoucím kapely stal P. Kohout. Jejich zvukařem byl Libor Kačer z Malých Svatoňovic. Repertoár kapely obsahoval přes 40 anglických písniček od oblíbených hardrockových kapel: Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Nazareth, Budgie, Creedence, Slade, Lucifer`s Friend atd. Zpočátku hráli bigbeatové písně „měkčího“ rázu. Postupně se rozrůstala i jejich vlastní tvorba např. Slunce, Naděje, Poslední hvězda, Bylo jí sedmnáct, Bláznivej dům,... Vlastní písničky skládali J. Bajer a P. Kohout. Texty byly v češtině. První zkouška se konala ve Zlíči. Později zkoušeli dvakrát týdně v klubovně Svazu socialistické mládeže SSM v Zájezdě, který se stal jejich zřizovatelem. Hráli na tanečních zábavách, odpoledních čajích ve Velké Jesenici a dalších akcích. Za dobu svého působení absolvovali přes 30 vystoupení ve městech a vesnicích ve východních Čechách např. Velká Bukovina, Velký Třebešov, Jaroměř, Rasošky, Velký Dřevíč, Velká Jesenice atd.
odměny
odměny
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one