Historie skupiny Polymetal
Kapela vznikla na podzim roku 1984 sloučením přeloučských kapel ŠOK (Luboš Patras - kytara, zpěv a Tomáš Lesák - basa) a ACETON (Dan Reichman - kytara, Alan Pešta - zpěv, Libor Marek - klávesy a Tomáš Fiala - bicí)
Styl se vyvíjel od převzatých skladeb tehdejší heavymetalové elity osmdesátých let až po vlastní typický a snadno rozpoznatelný ksicht nazvaný příznačně thrash n' roll. Skupina záhy vyráží za hranice rodné hroudy a to s každoročně obměňovaným programem.
Ve svých časech je kapela podporována svým fanklubem i fanzinem Polymetačka. Rovněž úspěšně boduje v anketě Zlatý slavík a koncertuje s Olympikem, Arakainem, Teamem, Kabátem, Bílou (prameny neuvádějí zda s Věrou nebo Lucií).
Kapela bohužel naráží i na problém známý všem tehdejší spolkům, a to na základní vojenskou službu, která byla povinná a trvala 2 roky. V období let 1984-1991 se v Polymetalu vystřídalo 17 muzikantů. Do dnešních dnů je to už nepočítaně a kronikáři sčítají a sčítají.
Personální rošády pokračují i v letech 90-tých, až vše končí rozpadem v důsledku odchodu zpěváka Jiřího Emanovského, který vystřídal původního leadra Alana Peštu (dnes Liguére!)
Polyš se na scénu vrací začátkem první poloviny nového milénia se vzpomínkovým CD "Bílí andělé". Kolotoč na postech muzikantů pokračuje, ale i tak POLYMETAL vydržel do dnešních dnů.
Tomáš Lesák (zpěv, basa)
Dan Reichman (kytara)
Dan Vecka (kytara)
Libor Marek (klávesy)
Ladislav Vašíček (bicí)
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one