Historie skupiny Pumpa
Skupina Pumpa byla založena v roce 1981. Tehdy se na podzim vrátil z vojny Tonda Smrčka a vzhledem k tomu, že skupiny Žlutý pes si naň nepočkala (když byl na vojně), a našla si za něj náhradu. Byl nucen poohlédnout se kolem, protože po dvou letech otálení měl chuť zas hrát. Dal se dohromady s kytaristou Michalem Němečkem a bubeníkem Honzou Seidlem, který ale záhy odešel do brněnského Futura. Skupinu doplnil druhý kytarista Horymír Vávrů, pak bubeník Jirka Horák a zpěvák Zdeněk Barták. Tato sestava vydržela asi do roku 1984, kdy odešel zakládající člen Smrčka a nahradil ho baskytarista a zpěvák Jindra Vobořil (GEN atd.) Po dalším roce odešel Barták, zpěvu se ujal Vobořil a do skupiny byl přizván Radek Křemeňák. Vobořil však vydržel pouhou další sezónu a nahradil ho Danny Horyna (Vitacit, později Merlin). Formací prošlo mnoho dalších muzikantů – včetně bubeníka Milana Balcara (Katapult), kytaristy Pavla Gregora (R-Force) nebo Ondřeje Konráda na foukací harmoniku. Současná sestava skupiny je ustálená již od roku 2008 a vystupuje v sestavě: Michal Němeček – kytary (zakládající člen), Pavel Marcel – kytara (od roku 2000), Zdeněk Jakubec – zpěv (od roku 1994), Milan Bogo Lebeda – baskytara (1999 – 2001, 2008 – doposud) a Roman Krajdl – bicí (1994 – 98, 2007 – doposud). Skupina má na svém kontě kromě několika samplů a singlů pět alb: Ozvěny (1983), Parní pumpa (1986), Otužování (1994), Tak tradá! (1999), Masařka (2012) a dvě retrospektivní DVD.
Složení skupiny:

Zdeněk Jakubec - zpěv
Pavel Marcel - kytara
Michal Němeček - kytara
Milan Lebeda - basa
Roman Krajdl - bicí
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one