Mix

Mix

Historie skupiny Re-Mix
Ve skupině reMIX se po 20ti letech setkali otec se synem.
V 70. letech minulého století byla založena skupina MIX, která se však v roce 1984 rozpadla. Po téměř 20 letech se v rámci setkání s kapelami Atlantic a Houbeles jejich činnost obnovila, a to již pod novým názvem - reMIX.

Začneme vyjmenováním členů skupiny, s nimiž nás seznámil kapelník Vladimír Zámostný: ,,Franta Matoušek - manažer a jednatel skupiny, Víťa Matoušek - zpěv a sólová kytara, Zdeněk Novotný - další kytara, Karel Pšenička - bicí, a já hraji na bas-kytaru, přičemž se občas pokouším o zpěv. Dále s námi hraje také hostující flétnistka čtrnáctiletá Gábina Stolaříková."
,,Nikdy neříkej věk," smějí se ostatní členové skupiny a baskytarista jmenuje posledního člena, sedícího u stolu: ,,Sólová zpěvačka skupiny je Běla Tesaříková." ,,Náctiletá spolužačka flétnistky", směje se zpěvačka.
Skupinu jste mohli slyšet například na loňských slavnostech Rosa, kde vystoupila jako poslední po ohňostroji. ,,A takovou pozici máme rádi," říkají členové skupiny. Hlavní náplní však není koncertování, ale spíše je baví zkoušení a pilování nových písniček. Jak dlouho vlastně trvá nazkoušení nové písničky?
,,To je různé. Kolikrát začneme zkoušet novou věc, pak třeba i po několika měsících zjistíme, že to nejde a musíme ji opustit. Něco se dá nacvičit za jednu zkoušku, něco zkoušíme půl roku a pořád nejsme spokojeni," konstatuje Vladimír Zámostný. Členové se smíchem říkají, že nejvíce hrají ve zkušebně, a to zhruba jednou za týden. Pokud se sporadicky představí veřejnosti, tak to bývá zejména pro známé. Jeden z členů nám prozradil i své osobní stanovisko: ,,Řekl bych to takhle: Když mě doma nebaví topit, tak radši jedu na Chlumec si zahrát." Jméno raději neuveřejním, aby se nestal obětí domácího násilí. ,,Nechceme, aby naše hraní sklouzlo do stereotypního nucení a musení," dodává však s vážnou tváří.
Kapela má docela rozsáhlý repertoár, a tak je zajímavé, co se líbí jejím členům. ,,Můžeme hrát od starých rock´n´rollů přes moderní písničky až po moravské lidové. Pokud hrajeme moravské lidové, tak můžeme mluvit o takové neumělé snaze alespoň napodobení Čechomoru," říká jeden z členů a ostatní souhlasí. Pouze zpěvačka říká, že ona má radši tvrdší muziku, a tak v poslední době celá skupina zkouší také písničky od Led Zepelinu, ale na ty si musí posluchači počkat. Zatím si nejsou jisti ani muzikanti: ,,Uvidíme, jestli se s nimi někdy představíme. Nebo spíše vy uslyšíte."
Nesmělým přáním je, aby s každým rokem hraní všichni ze skupiny o rok - alespoň duševně - omládli. Každopádně se ale chtějí zlepšovat. ,, To mně jednou Zdeněk Voráč řekl: Vy jste měli 20 let pauzu. A zeptal se mě: To taky jde? A co jsem mu na to měl říct? No nejde to," odpovídá a směje se Zdeněk Novotný.

Martin Singr

k historii skupiny reMIX

Základ skupiny reMIX byl položen v srpnu 2004 - tehdy po proběhlém tradičním ,,Setkání po létech" (společném vystoupení bývalých sedlčanských kapel Atlantik, Houbeles a MIX) v krásnohorském kulturním domě pár lidem z MIXu přišlo trochu líto odložit své nástroje zase na tři roky k ledu, no a tak se domluvili, že si spolu občas zahrají. Věkový průměr kmenových hráčů MIXu (Franta Matoušek - klávesy, zpěv, Zdeněk ,,Kozel" Novotný - kytara, Vláďa Zámostný - basa, zpěv, Karel Pšenička - bicí) posléze trochu vylepšil syn Franty Víťa (kytara, zpěv) a v poměrně krátké době sestavu ještě posílily dvě dámy - Běla Tesaříková (zpěv) a v následujícím roce i ,,růže mezi trním" (Běla promine) - Gabča Stolaříková (saxofon, flétna). Společné zkoušky nabyly určité pravidelnosti, repertoár začínal být obsáhlejší a pestřejší a to už pak umožnilo i občasné vystoupení na veřejnosti. Skupina se pak prezentovala i na Lobkowiczkých slavnostech piva na Vysokém Chlumci v r. 2006 a v Sedlčanech na městských slavnostech Rosa v r. 2005 a 2007 (viz Fotogalerie). Základ repertoáru reMixu utváří starý dobrý bigbít (čs.+ svět) a pop-rock, ale skupina se nebojí zabrousit do oblasti folk-rocku či ska.


Skupina MIX byla založena v r. 1975 a jejím původním zřizovatelem byla - tak jak to tehdy bylo žádoucí -základní organizace SSM Oříkov. Tato vesnická organizace tehdejšího socialistického svazu mládeže v podstatě vznikla i z tohoto důvodu - aby legalizovala činnost nově vzniklé hudební skupiny. Základním problémem bylo samozřejmě nedostatečné technické vybavení a aparatura. Věc se řešila z dnešního pohledu až neskutečně - brigádami a ze společně vydělaných peněz se postupně pořizovala nutná výbava. V r. 1976 skupina absolvovala první tzv. "přehrávky" - povinné zkoušky před komisí, jejichž absolvování bylo nezbytné pro možnost veřejného vystupování. Tehdy skupina působila ve složení Franta Matoušek -kytara, zpěv, Míla Chocholoušek - kytara, Vláďa Zámostný - baskytara, Jirka Chocholoušek - bicí, Míla Němec -klávesy, Jarda Kraft - zpěv. Pro stále ještě nedostatečné technické vybavení však kapela vystupovala velmi zřídka. Zlom nastal v r. 1979, kdy Matouškovi prodali chalupu a polovinu všech utržených peněz (v té době závratných 70 000 korun - za to bylo tehdy nové auto!) Franta Matoušek investoval do kapely. Vše by se ale samozřejmě nerealizovalo bez vzácného pochopení paní Matouškové. V následujících letech již kapela vystupovala velice často, prakticky každý týden jedno, někdy i dvě vystoupení, až to začalo být i únavné. V r. 1982 monitorovalo Radio Svobodná Evropa amatérské rockové kapely a skupina MIX byla zahrnuta do pětice nejnavštěvovanějších kapel ve Středočeském kraji. V té době kapela hrála ve složení Franta Matoušek - kytara, zpěv, Jarda Holeček - kytara, zpěv, Jarda Kraft - zpěv, Zdeněk "Kozel" Novotný - baskytara, Tonda Vorel- klávesy, zpěv a Václav Kabát - bicí. Repertoár tvořily převážně převzaté věci, ale zhruba třetinu tvořily vlastní skladby, jejichž autorem byl většinou Jarda Holeček. K tomuto období se váže ještě jedna perlička - kapela MIX byla nominována do hudební soutěže "Politická píseň Sokolov", ale řekněme - z prestižních důvodů - se soutěže nakonec nezúčastnila. MIX tehdy nahradila dosud aktivně vystupující skupina Keks, která nakonec soutěž vyhrála. Vysoká frekvence veřejných vystoupení, z kterých se časem stal jen nezáživný dril, to vše se nakonec podepsalo na většině členů skupiny, své částečně sehrál i alkohol. A tak se v září 1984 kapela rozloučila se svými fanoušky svým posledním vystoupením ve Vojkově. Několik bývalých členů skupiny chce na činnost MIXu určitým způsobem navázat v současném uskupení s názvem reMIX.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one