Historie skupiny Reflexy
Z pramenu skupiny Reflexy:

1993 - Tento rok se dá považovat za počátek éry skupiny Reflexy jako autorské kapely. Vychází oficiální demokazeta "Všichni půjdem do ráje" slavící velký úspěch u publika.

1994 - Pokračuje úsilí ve velkém tempu - opět do studia a aby se mohl objevit další demosnímek s vlastními písněmi nazvaný "Síla v nás". Ze skladeb na obou demáčích se stávají hitovky, publikum si je rychle zamiluje a Reflexy překračují hranice okresu Uherské Hradiště. Objevuje se zájem o vystoupení z celého Zlínského kraje.

1995 - Zásadní rok, znamenající velké úspěchy. Skupina se profesionalizuje. Sestava se po změně na postu baskytaristy, když Jindru Maňase na tomto postu nahrazuje kytarista, basista a autor Libor Plšek ustálila aby mohla poprvé vkročit na profesionální scénu, včetně prezentace v celoplošných médiích. Vychází první CD s názvem „Všichni půjdem do ráje“.Toto album bylo natočeno ve studiu „C“ Citron Ostrava, jež patří k nejlepším studiím v ČR. Kmotrem CD se stal Palo Habera. K albu vznikly dva videoklipy, a to k písničkám „Do ráje“ a „Neříkej“. Oba klipy byly odvysílány v hitparádách ESO a SOS TV Premiéra. Reflexy definitivně opouští pozici regionální skupiny.

1997 - V březnu přichází na trh album s názvem „Nové touhy“. Opět přichází na svět ve studiu „C“. CD tentokrát pokřtil Janek Ledecký. Ke dvěma skladbám, titulní „Nové touhy“ a „Poraněná“, byl natočen videoklip, který byl uveden ve Snídani s Novou a v hitparádě SOS TV Prima.

- 1998 - Kapela vydává třetí CD „Sluneční“. Kmotry se stali vsetínští hokejisté včele s Jiříhm Dopitou. videoklip tentokrát vznikl na titulní skladbu „Sluneční“. Reflexy se představili i v mnoha televizních pořadech, např. Rande na TV Nova, Rozjezdy pro hvězdy, Český bodyguard, Rychlý prachy, čímž oslovili publikum po celé republice.

- 1999 - V květnu vychází album „Ty jsi divoká“. Toto je vedle samotné nahrávky zajímavé i ze dvou dalších důvodů. Prvním je podpis smlouvy s vydavatelstvím BMG ( předchozí desky vznikaly ve vlastní režii). Druhou zajímavostí je krok směrem k současnému zvuku. Jako singly byly vybrány skladby „Ty jsi divoká“, která se stala jedním z největších hitů kapely a „Andělský oči“, na kterou byl natočen videoklip, jenž se prezentoval v pořadech Medůza, ESO atd.

- 2000 - Koncem září vydávají Reflexy již své páté album s názvem „Česká“ (druhé pod značkou BMG). Na rozdíl od předchozích nahrávek zvolila skupina nový, popovější zvuk, s čímž souvisí i změna nahrávacího studia a na novém soundu se projevil také producentský dohled Romana Štefla (známého především ze spolupráce s Ilonou Csákovou). 9. září 2000 odchází z kapely kytarista Feris Kuřina, jenž se rozhodl věnovat pouze podnikatelským aktivitám. Hru na kytaru po něm převzal Libor Plšek, doposud hrající na baskytaru. Tím se změnila sestava z pěti členů na čtyři.

- 6. říjen 2000 - nejsmutnější událost v historii skupiny - tragická smrt zpěváka Jardy Garguláka zasáhla nejen spoluhráče ale také všechny věrné fanoušky. Po této události přerušují Reflexy na krátkou dobu svoji činnost.

2001 - Přechodné období hledání nové tváře kapely, ve kterém se na podiu v krátké době vystřídali hostující Jarek Plšek (ex Argema, bratr kytaristy Libora) a Jiří Bartas (ex Generace). Po jejich nedlouhém hostování přichází 1. 11. 2001 nový člen Dušan Říkovský. Skupina Reflexy se konečně opět stabilizovala a po tragickém úmrtí Jardy Garguláka odbourala i post sólového zpěváka. Lídrem skupiny se stává kytarista Libor Plšek, kterého na vystoupeních ve zpěvu doplňuje baskytarista Dušan Říkovský a klávesista Martin Koníček. Tato sestava znovu vystupuje ve velké pohodě a s velkým nadšením

- 2002 - Víc jak půldruhého roku po vydání CD Česká uvádí 1. května Reflexy na trh v pořadí šesté album s názvem "Mám se líp", na kterém kapela předvádí svúj znovu nabitý optimismus a hudební lehkost. Na rozdíl od minulých let nevznikal nosič na jednom místě. Hrubá stavba a samply se narodily ve zkušebně, hudba byla nahrána v malém studiu Prodigi a zpěvy ve studiu Audio Kokpit v Praze. Finální míchání a mastering probíhaly za dozoru hudebního mistra Petra Slezáka v ostravském Studiu C.

- 2003 - K albu Mám se líp skupina Reflexy vydala dva rádiové singly "Mám se líp" a "Buď si jistá" . Natáčí se nový videoklip "Číslo 5" , který byl uveden v hitparádě na ČT1.

- 2004 - Na jaře, během příprav na vydání nového CD, oznamuje basový kytarista Dušan Říkovský ukončení svého působení v kapele z osobních důvodů. To však REFLEXY nijak zásadně nebrzdí - po bleskovém konkurzu běhep pozimu vybírají na post zpívajícího baskytaristy mladého a talentovaného multiinstrumentalistu Ondřeje Filáka. Součastně s jeho příchodem vychází nové CD "Mínus 7". K tomuto albu vydala skupina rádiový singl "Hranice" úspěšně hraný v rádiích po celé ČR.

- 2006 - 2007 - Probíhají přípravy a natáčení alba v novém složení. Do autorského dění se kromě stálých skladatelů Martina Koníčka a Libora Plška zapojuje i nejnovější člen Ondřej Filák. Reflexy tím dostávají novou tvář a zejména neobvyklý autorský potenciál tří tvůrčích osobností. Melodičnost, lehkost, vtip a nadhled charakterizují toto období, což inspirovalo k tvůrčímu výkonu dokonce i bubeníka Pepu Lysoňka při psaní textu k písni "Sexuální".

- 2008 - Po čtyřech letech vydává skupina dlouho očekávané CD "Nevšední Událost", které vzniká ve vlastním studiu. Videoklip k singlu nazvaném "Tím pádem" je vysílán na TV óčko. Reflexy zahráli také v dobrém ránu České televize a představují se v rádiích celé ČR....

-2010- Kapela plánuje vydání Best Of Alba a shromažďuje nápady na tři písně, které měly vyjít na desce jako bonusové novinky. Materiálu je však tolik, že se rozhodnou pro nahrávání dalšího řadového alba nazvaného Diamant. Album spatřilo světlo světa v zimě roku 2011.

2013. Reflexy bilancují. Vychází 2CD s největšími hity nazvané 20/the best of. Obsahuje 38 pecek, včetně dvou novinek Rasputin a Tak si tu žijem. V tomto roce skupina slaví své dvacáté výročí od vydání svého prvního autorského alba. Proběhlo několik výročních koncertů, které doplnil také původní kytarista a autor několika písní Feris Kuřina. Jako speciální host vystoupil také bratr zesnulého zpěváka - Josef Gargulák.
Aktuální sestava skupiny:

Libor Plšek - zpěv, kytara
Martin Koníček - klávesy
Josef Lysoňek - bicí
Ondřej Filák - baskytara, zpěv
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one