Historie skupiny Rotor
Skupina Rotor byla založena v roce 1982 v Benešově. Zakládajícími členy byli Jindra Všetečka, Milan Červenka a Milan Hampl.
Zaměření stylu odpovídá hard rocku. Většina repertoáru tvoří vlastní tvorba a jen nepatrný zlomek tvoří tvorba cizí.
Skupina ROTOR je známá hlavně z tanečních zábav a koncertů z Benešovska, Táborska, Prahy a Plzně. ROTOR měl ještě koncem roku 1996 současně dva bubeníky, Milana Balcara, který přišel po působení ve skupinách Odysea,Pumpa,Katapult a Standu Pěkného, který je zároveň textařem i tiskovým mluvčím kapely. Přesná rytmika a sehranost byla dílem kytaristy Jindry Všetečky a baskytaristy Milana Hampla.

Další člen kapely je Ladislav Tupý, hráč na sólovou kytaru a majitel nahrávacího studia a vydavatelství, kde má kapela možnost své nápady nahrávat a také vydávat. Tuto celou sestavu muzikantů umocňuje drsný hlas sóloveho zpěváka Milana Červenky, který je přirovnáván hlasu J.Schelingera.
V roce 1997 vyšlo 1.CD ROTORU s názvem “ Z ”. Na tomto CD je 16 skladeb a je to výběr toho nejlepšího z tvorby skupiny za celou dobu jejího působení.

Další CD ROTORU druhého v pořadí s názvem “ Jsme jenom lidi ” obsahuje 12 skladeb melodického rocku a znamená start nového směru kapely. Některé texty na toto CD psal také Pavel Půta / textař některých velmi známých písní Katapultu /, který je také kmotrem tohoto CD.
Hudbu složili Milan Červenka, Jindra Všetečka a Milan Balcar. Jako host zpívá vynikající Pavla Kapitánová a s tahací harmonikou hostuje baskytarista skupiny ETC Jiří Veselý. Kapela má natočen videoklip na skladbu “Neboj se posadit”.
Na jaře v roce v roce 1999 po odchodu zakládajícího člena Jindry Všetečky doplnil sestavu skupiny Rotor všestranný muzikant Milan Tůma a obohatil kapelu hrou na několik nástrojů a zpěvem. Další změna nastala na jaře 2000, kdy nahradil bubeníka Milana Balcara Radek Stárek, profesionální hráč na bicí nástroje známý z působení ve skupinách doprovázející Heidi Janků, Tanju a poté působící pět let v zahraničí. Nový drumer Radek nalil novou krev do rytmiky ROTORU a posílil její projev také pěvecky. Po mnohém naléhání příznivců J.Schelingera o využití blízkosti hlasu a projevu zpěváka Milana Červenky s Jiřím Schelingerem, skupina ROTOR zařadila do svého repertoáru jeho songy a uvádí je jako "Revival Jiří Schelinger",kde se jedná především o výběr největších hitů.
Složení skupiny:

Jindra Všetečka - kytara,zpěv
Jiří Veselý - basová kytara,akordeon
Jiří Zelenka - bicí,zpěv
Milan Tůma - kytara,zpěv
Milan Červenka - zpěv,valcha
Diskografie:

CD Rotor Z 1997
CD Rotor Jsme jenom lidi 1998
CD Rotor Notor 2007
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one