Ruleta /Tábor/ (aktivní)

Historie skupiny Ruleta
Kapela vznikla na přelomu let 1990-91 z původní skupiny PROJEKT-M. Na počátku v ní zůstali původní členové kapely PROJEKT-M. Avšak z gruntu se změnil repertoár. Proto se členové rozhodli změnit i název na současný - Ruleta. Hráči přešli z převzatého repertoáru na výhradně vlastní tvorbu.

Kapela začala hrát v této sestavě: Franta Kolář (bicí, zpěv), Libor Oliva (kytara, vocal), Slávek Mikeš (basa, vocal) a Honza Kappler (kytara). Toto uskupení vydrželo 2 roky. Po odchodu Slávka a Honzy začala kapela svojí novou éru. Místo těchto dvou hráčů přišli jiní. Na basu Karel Oulický, na kytaru Vašek Svoboda. Kapela se chtěla zviditelnit a být výjimečná a proto přizvala na sólový zpěv zpěvačku Petru Chatovou. Ovšem to se ukázalo jako šlápnutí vedle. Posluchači byli zvyklí na zpěv bubeníka Franty a zpěv Petry nebyl přijat podle očekávání.

V tomto okamžiku nastal nejdůležitější zlom kapely. Všichni 3 noví hráči (Karel, Vašek a Petra) se rozhodli činnost v kapele ukončit. Zůstali pouze 2 nestoři - Franta s Liborem. V tento okamžik přichází do kapely klávesista Pavel Šácha a basskytarista Láďa Novotný. Kapela se rozjíždí v dobrém směru a natáčí svůj třetí kousek (Za Vodou*), který kapelu rychle posouvá na pomyslné výslunní amatérské rockové scény na Táborsku. Bohužel nadešel pro Láďu špatný čas a ten musel ze zdravotních důvodů činnost v kapele ukončit. Místo něj přichází na místo basskytaristy budoucí lékař Martin Musila.

V tomto složení kapela fungovala 14 let. Pouze její repertoár se změnil z výhradně vlastní tvorby (nadále je pilířem repertoáru) i k převzatým věcem.

Na konci roku 2008 odešel z kapely na vlastní žádost basák Martin. Kapela nelenila a našla nového - Petra. Další drobná změna proběhla v roce 2012 - místo klávesisty Pavla posílil kapelu jiný klávesista Pavel - Pavel Smetana.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one