Historie skupiny S.A.P. Rock
Začátky kapely S.A.P. sahají již do dob kdy bigbít byl hlavním vyžitím . S.A.P. hrávali zřídka jako předkapela několika kapel . Nesmíme zapomenout na Telefon ,Vizír , Moped ,J.T. Special. Psal se rok 1986 a parta lidí ve složení Miroslav Brožovský - bicí , Martin Tomášek - kytara ,Martin Šobr - basa a Petr Beneš - kytara se dala dohromady a ovlivněna dobou sestavila kapelu. Tehdy ještě všichni školou povinní se scházeli v době prázdnin a zkoušeli o sto šest. Po několika i sólových vystoupeních se začala sestava měnit. Pamětníci mohou vzpomenout , že S.A.P. měli při svých vystoupeních k vidění světelné efekty , bengálské ohně , mlhy , v té době měli i svůj vlastní autobus RTO i svou aparaturu pod vedením Jardy Varvařovského . Nesmíme zapomenout na osvětlovací techniku pod vedením Ing. Čočky Lišky a agenturu Music Bosch Agenci , která zajišťovala S.A.P. vystoupení ,dopravu i psychickou podporu . Okolo kapely působilo mnoho pomocných sil což bylo dáno dobou a zázemím , které S.A.P. měli . Na některá jména se již dnes stěží vzpomíná " ať prominou " . Rok od roku se začal měnit styl od Black metalu přes Hevay metal a Heavy rock k současnému bigbítu , který kapela začala hrát po převratu . Na výpis všech členu není zas tak moc místa , přestože se jich v S.A.P. se vystřídalo na desítky.O některých se zmíníme a na některé jsme " zapomněli ". Nechť se nezlobí .Po několikanásobné obměně se seskupení ustálilo od července roku 2000 , kdy poslední článek kapely doplnila zpěvačka Adriana Christovová . V dubnu téhož roku nastupuje i basák Martin Škarda . O rok dříve začala působit v S.A.P. klávesačka Petra Stahlová za jejíhož působení doprovázel rytmiku Luboš Oulík . S ním do kapely nastoupil také kytarista a zpěvák Petr Vlček . Nejdéle v kapele působí bubeník Martin Hrubý , který po několika letech vydržel nátlak věčného zkoušení v dílně posledního člena a zakladatele Petra Beneše . Věčné střídání členu působilo na posluchače nevěrohodně a nejen na ně , ale i na novináře , kteří oponovali při rozhovorech s kapelou pro věčné střídání obsazení. Chuť a píle nynějších členu snad prolomí hráz dosavadního momentálního úpadku. Současná doba bigbítu všeobecně nepřeje takže, S.A.P. není jediná kapela , která čeká na vetší návštěvnost a vstřícnost posluchačů . Za působnosti S.A.P. mohli fandové kapelu slyšet i v rádiích , přečíst si o nich v novinách a různých hudebních časopisech . Kapela natočila i několik svých skladeb nejen na MC ale i na CD viz. diskografie . Orientují se na tancovačkový styl s několika převzatými věcmi , které samozřejmě nepřevyšují vlastní tvorbu . Postupem času se hráčské schopnosti a pohled na muziku rozšiřují což určitě posluchači dokáží ocenit. S.A.P. se nepovažují za profesionály , při svých vystoupeních chtějí spolupracovat s publikem .
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one