Sarah /České Bodějovice/ (aktivní)

Historie skupiny Sarah
Skupina vznikla na přelomu roku 1991 / 1992, kdy na jaře začala se svojí produkcí hlavně po vesnických tancovačkách. Orientovala se jak na vlastní tvorbu, tak i na převzaté písničky od skupin: AC/DC, Metallica, Accept, Scorpions, Gepard atd. Dalo by se říct, že vlastní tvorba byla s převzatou půl na půl. Hlasový fond a barva hlasu frontmena skupiny byl téměř k nerozeznání od zpěváka AC/DC (Briana Johnsona).
V roce 1993 vzniklo první demo, které bylo točeno na Včelné s nevalnou kvalitou zvuku. Postupem času vznikaly další nahrávky, které sloužily spíše k pracovnímu poslechu. Vzniklo také několik videozáznamů, které jsou ukázkou toho, jak to někdy jde a někdy ne. Skupina se také zúčastnila soutěže (Rockfest), kterou dvakrát vyhrála.
Skupina Sarah se vyskytovala na různých hudebních akcích i s několika jinými skupinami jako např. Alkehol, Tlustá Berta, Danger, Parkán, Krabat, Paradox a mnohé další. V září roku 1997 vzniknul záznam jak video, tak zvukový záznam (živák), který byl v krátkém čase (4 hod.) zpracován ve studiu v Táboře. Na sklonku roku vyšlo tedy druhé demo LIVE s názvem " Odhalení ….? " které bylo roztočeno na kazety i CD a právě kazety byly k dispozici na poslední zábavě Sarah v Borovanech dne 25.12. 1997. Sarah si pak dala pauzu a po dlouhých šesti letech, kdy se někteří členové skupiny občas scházeli a přemýšleli o tom, jestli to znovu rozjet, padlo konečné rozhodnutí. Po shlédnutí koncertu sk. Arakain v Č. B. to všechno začalo. Žhavily se telefony, avšak byl tady jeden velký problém. Scházeli nám dva kytaristé. Milan Flachs působí úspěšně v Tlusté Bertě a Vendy Rypl neměl po oslovení na muziku čas ani potřebnou aparaturu. Zdálo se, že jak to všechno rychle začalo, tak to taky zase rychle skončí. Ale zanedlouho přišla dobrá zpráva. Objevil se mladý, talentovaný kytarista Martin, který působil v té době v kapele Pentagon. Po několika zkouškách s jednou kytarou přišla další dobrá zpráva. Máme druhého kytaristu. Tím druhým, který vlastně zkompletoval naši sestavu, byl zkušený muzikant Vilda, jenž v minulosti působil v několika velmi známých Českobudějovických skupinách.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one