Historie skupiny SAX Rock
Jaromír Lakomý napsal:

Pokusím se teď zavzpomínat a vytáhnout z hlavy, jak to tenkrát vlastně všechno začalo. Píše se rok 1978. V mých 13 letech jsem poprvé dostal do ruky první elektrickou kytaru, značky "JOLANA STANDART" - ZA 700 Kč, a to byl počátek toho všeho. V průběhu dvou let jsem se dostal do jedné kapely, která zkoušela v Hněvotíně, toho času bez jména, později vznikla skupina Oáza ve složení:

Petr Mrkus - bicí
Radek Vočko - klávesy
Zbyněk Šmíd - kytara
Petr Krupáš - basa
Vincent Krupáš - kytara
Lakomý Jaromír - kytara

Aparatura nebyla téměř žádná - všechno domácí výroba. Dopravní prostředky také žádné, a proto se hrálo na jednom místě. Hrálo se, jak to šlo, do doby, kdy jsme museli na vojnu, bránit socialistickou vlast. Tak jsme kapánek poskočili v čase a jsme konečně zpět v civilu! Teď, v roce 1986, to začíná být už složitější. Zhruba půl roku jsme byli pouze dva - já (kytara) a Radek Šnejdar (baskytara). Zkoušeli jsme v rodinném domě v obýváku. Znenadání opustil svou tehdejší skupinu (Syntex) Petr Krupáš a připojil se k nám. Dny a měsíce plynuly a zároveň s tímto časem se naše řady postupně rozšířily: Petr Mrkus (bicí), Jiří Pavlíček (klávesy). Tohle byl pomalý start naší skupiny SAX. Už jsme měli nějaké finance, tak se dalo něco koupit. Samozřejmě toho bylo málo a tak zbytek aparátu byla domácí výroba (je neuvěřitelné, že i dnes některé bedny ještě hrají). V té době jsme také koupili první autobus (starý typ RTO).
V tehdejší době bylo zábav poměrně hodně. Hrálo se všude možně a o lidi nebylo nouze (hospod bylo málo, disco téměř nikde a hlavně málokdo byl zkažený televizí, počítači a zprofanovanými radiostanicemi). Jak plynul čas, členové přicházeli a odcházeli a složení naší kapely se měnilo. Za zmínku určitě stojí spousty let, kdy s námi hrál Radek Štafa (bubeník) a Radek Šnejdar (baskytara), který odešel ze zdravotních důvodů. Kapela se rychle přestavěla a začalo se hrát ve složení:

Petr Krupáš
Jaromír Lakomý
Karel Řezníček

Toto seskupení trvalo téměř pět let. Ještě musím vzpomenout na nejvěrnějšího člena LIKVIDÁTOR ALKOHOLU - Přemek Žalák -Čema
Je konec roku 2003 - odchází Petr Krupáš a nastupuje mladší generace:

Josef Čačka - basa
Aleš Vychodil - kytara
Petr Malý - klávesy
Já i Karel zůstáváme

Za celou dobu jsme zničili 4 autobusy, vykouřili snad milion cigaret a co se týče piva - určitě malý rybník. Chtěl bych poděkovat všem, i těm o kterých se zde nezmiňuji - za jejich veškerou práci kolem kapely SAX ROCK. Je to tak nějak vzaté hopem, protože podrobnější spis by byla malá bible.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one