Historie skupiny Sejf
Skupina byla založena v Blovicích na konci roku 1971. Po nacvičení repertoáru se představila veřejnosti poprvé dne 8. dubna 1972 na tanečním odpoledni pro mladé v sále Lidového domu BLOVICE. Jejím zakladatelem byl tehdejší Závodní klub ROH Škoda Blovice, později ZO SSM Blovice a nakonec Střediskové kulturní zařízení Blovice. V Blovicích a okolí získala kapela velkou popularitu a zanedlouho patřila k nejoblíbenějším rockovým skupinám v tehdejším Západočeském kraji. Z původního pop-rockového stylu se postupně přeorientovala na hard rock a melodický rock převážně vlastní výrazné tvorby ( autoři Karel Syka, Jan Kvídera, Karel Kopejtko, Vladimír Kuba, Ivan Hradský). V Blovicích vznikl i neoficielní Klub přátel Sejfu, jehož členové navštěvovali všechny produkce skupiny v okolí. Za 16 let existence SEJF absolvoval úctyhodných 1600 vystoupení převážně na tanečních čajích a zábavách pro mladé. Město Blovice Sejf úspěšně reprezentoval na řadě soutěží a přehlídek, kde získal různá ocenění. Koncertoval i v Praze, německém družebním městě Triptis a na mnoha dalších místech západních a jižních Čech. Skladby z vlastní tvorby členů skupiny natočil a vysílal i tehdejší Československý rozhlas Plzeň.
Dne 29.6.1988 Sejf končí svoji činnost na místě, kde začínal, a to v sále Lidového domu Blovice posledním koncertem. V současné době Sejf hraje pouze ojediněle na vzpomínkových produkcích, většinou konaných tradičně v Blovicích.
Převzato z http://www.blovice.info/

Hudební skupina Sejf vznikla na podzim roku 1971. Založil ji blovický beatový nadšenec a kytarista Jan Kvídera po svém návratu ze základní vojenské služby. Sejf volně navázal na předchozí dvě beatové skupiny, které působily v Blovicích v 60. letech - Stars a Monsters. Zřizovatelem všech tří skupin byl tehdejší Závodní klub ROH Škoda Blovice (dnešní Lidový dům - pozn.redakce), vedený v té době Martou Ferrovou. Jí také patří poděkování za umožnění činnosti skupiny Sejf a podporu v těžkých začátcích.
Vedoucím skupiny a sólovým kytaristou se stal Jan Kvídera, dalšími členy byli kytarista Karel René Syka, baskytarista Roman Jirásko a bubeník Jiří Jirásko. K nim se přidaly zpívající sestry Jaroslava a Miroslava Rybařovy ze Šťáhlav. Po doplnění skupiny o klávesového hráče Jaroslava Tlustého z Plzně a zvukového technika Pavla Ottu Sejf absolvoval první kvalifikační přehrávky v Přešticích v dubnu 1972 - získal v tehdejší době velmi slušné ohodnocení - 70%. Skupina byla zaregistrována na Okresním kulturním středisku Plzeň - jih pod číslem 64 a mohla zahájit svoji činnost.
V sobotu 8. dubna 1972 proběhlo premiérové taneční odpoledne v ZK ROH Škoda Blovice. Mládež si brzy nový soubor oblíbila a jezdila za ním na produkce i dost daleko. Pro velký zájem o hry zřídila kapela ve svých počátcích funkci manažera skupiny - původně Alois Kugler, později Zdeněk Honz (až do roku 1973, kdy organizaci plně převzal do svých rukou vedoucí skupiny Jan Kvídera). Bylo nutné řešit dopravu členů i aparatury na produkce, a tak se členové skupiny společně složili na nákup skříňového nákladního vozu"GARANT“, řídil jej Josef Zmeškal, později Vladimír Redlich a Jan Suchý. S tímto autem, pomalovaným reklamními nápisy a názvy skupiny, které bylo pro prvé dva roky pro Sejf nepostradatelné, prožili členové skupiny řadu příhod, na které dodnes rádi vzpomínají. V prvém roce činnosti skupiny dostal Sejf nabídku k natáčení v Čs. rozhlase, což bylo velké ocenění. Nahrávky ze 6. 10. 1972 zachycují dvě vlastní instrumentální skladby ( Expres - Jan Kvídera a Monster blues - Jan Kvídera, Roman Jirásko) a jednu převzatou píseň (Srdce na dlani - Aleš Sigmund). Nahrávka písně byla později předvedena původním interpretkám - Marthě a Teně Elefteriadu při jejich koncertě v Blovicích a obě byly příjemně překvapeny vokálem sester Rybařových. Do konce roku 1972 skupina Sejf absolvovala svých prvých 40 vystoupení, převážně v okrese Plzeň - jih.
Od počátku roku 1973 po odchodu obou zpěvaček se stal Sejf klasickou rockovou skupinou tehdejší doby. V převzaté tvorbě bylo možné slyšet skladby Creedence Clearwater Revival,T. rex, Rolling Stones i Beatles. Ale již od samého začátku byl v Sejfu kladen důraz na vlastní tvorbu (skladby Nevěřím tvým očím - J. Kvídera/M. Hrabačková, Nemohu láskou spát - J. Kvídera, Utíkám před tebou, Neříkej, Katy - K. Syka). Dne 17. 2. 1973 pořádá Sejf v Blovicích prvý z dlouhé řady proslulých a oblíbených koncertů, při kterých členové nejen hráli a zpívali, ale také odpovídali na dotazy diváků a dali jim možnost hlasování v hitparádě o nejoblíbenější píseň večera. Tehdejší koncert ještě uváděla redaktorka Čs. rozhlasu v Plzni Dana Vyskočilová, později koncerty konferoval již sám vedoucí skupiny Jan Kvídera. V prvém pololetí roku 1973 se skupinou Sejf hraje známý plzeňský baskytarista Jiří "Dědek“ Šindelář, člen legendárního Mahagonu (později Katapult). Odchází Jiří Jirásko a na jeho místo nastupuje výrazná hudební, pěvecká a technická posila - Ing. Vladimír Kuba z Plzně. Po jeho odchodu na vojnu opouští skupinu i Karel Syka a Sejf stojí před otázkou, jak dál. V září však nastupují dvě nové mladé tváře - talentovaný zpěvák Ivan Hradský a bubeník Evžen Juhasz. Nová přehrávka 20. 10. 1973 ve Dvorci zvyšuje kvalifikaci na 80 %. Zpěvák Ivan Hradský porotu i posluchače nadchl svým zajímavým a silným hlasem, později v roce 1974 vyhrál krajskou soutěž Mladá píseň v Jihlavě. Dne 24. 11. 1973 v Blovicích Sejf oslavuje jubilejní 100. vystoupení.
V únoru 1974 po odchodu Evžena Juhasze do plzeňské skupiny Signál se za bicím objevuje známý plzeňský bubeník Vladimír "Charlie“ Krampol - bývalý spoluhráč O. Říhy a J. Šindeláře v Mahagonu. Brzy na to opouští skupinu klávesový hráč Jaroslav Tlustý (je nahrazen Ladislavem Rýdlem) i zpěvák Ivan Hradský (místo něj přichází Zdeněk Kovařík z bývalých plzeňských Society). Zanedlouho nastupuje na místo sólového zpěváka Karel Kopejtko, populární osobnost plzeňského Experimentu. S ním přichází i přitvrzení stylu z melodického rocku částečně do hardrocku. Na klávesy krátce zkouší další mladý blovický hráč Luboš Tolar, nevlastní však použitelný nástroj a tak není přijat. Odchází Zdeněk Kovařík, Láďa Rýdl (později Turbo), i Vladimír Krampol. Z vojny se na podzim 1974 vrací bubeník Vladimír Kuba, který přivádí svého dřívějšího spoluhráče ze skupiny Causy MUDr. Libora Pecha (el. varhany). Na místo sólového zpěváka (K. Kopejtko odchází ke skupině Roky) se vrací Ivan Hradský. V listopadu 1974 Sejf slaví v Blovicích 200. vystoupení. Celkem za rok jich Sejf poprvé dosáhl sto, což byl úctyhodný počet.
Na jaře 1975 dochází opět ke střídání sólových zpěváků - Ivana Hradského nahrazuje opět Karel Kopejtko. Libor Pech odchází na rok na vojnu a Sejf hraje nadále jen ve čtyřech (bez varhan). Na přehrávce v říjnu 1975 získává Sejf hodnocení 90 % a je vyhlášen nejlepší amatérskou beatovou skupinou Západočeského kraje (předstihuje i populární Bumerang - tehdy 80%).
V 1. ročníku krajského festivalu politické písně Stříbro 1975 má zpěvák Karel Kopejtko úspěch s písní Cesta životem. 22. 11. 1975 oslavuje Sejf v Blovicích 300. vystoupení. Za rok jich bylo už 115. Sejf pronikl nejen na Plzeň - sever, ale i Domažlicko, Sokolovsko, Chebsko, úspěchy měl i v Jihočeském kraji (Pacov, Milevsko, Lukavec, Kolence aj.).
V roce 1976 se Sejf zúčastňuje přehlídky beatových skupin v Holýšově, hraje společné plesy mládeže v Kaznějově i v Klatovech se začínajícím Katapultem. Dne 4. 9. 1976 slaví v Blovicích 400. vystoupení. Za rok 1976 jich bylo už 129! Z vojny se vrací Libor Pech. Písně Planeta opic, Vesmírná odyssea, Ráno, Modrý svetr a Spi už lásko má z vlastní tvorby Karla Kopejtka a Vladimíra Kuby jsou velmi oblíbené. Stanislav Říkovský zakládá Klub přátel Sejfu.
V dubnu 1977 koncertem v Blovicích Sejf slaví 5 let činnosti. Není však důvod k velkým radostem, dosavadní zřizovatel ZK ROH Škoda Blovice končí svoji činnost a kulturní stánek v Blovicích se na několik let uzavírá. Sejf musí vrátit zapůjčenou aparaturu a hledat nového zřizovatele. Od 1. 7. 1977 se jím stává víceméně symbolicky SSM Blovice. Krize se přenáší i do vztahů ve skupině. Se Sejfem přestává hrát Libor Pech, Karel Kopejtko odchází k plzeňské Variaci a zbylí dva hráči (V. Kuba a R. Jirásko) jsou nahrazeni od září 1977 jinými. Ze starého složení zůstává jen vedoucí Jan Kvídera, doplňuje skupinu o bubeníka Jiřího Baťka, kytaristu Karla Syku, baskytaristu Jiřího Jiráska a zpěváka Ivana Hradského. Obsazení ve dvou kytarách umožňuje skupině přitvrdit a rozšířit repertoár. Skupina absolvuje novou přehrávku (8. 10. 1977 v Plzni), avšak výkon je poznamenán nesehraností a hodnocení klesá z 90 na 80%. Přesto obliba Sejfu je vysoká, o čemž svědčí 131 odehraných produkcí za rok 1977. S protestsongem Amerika se Sejf zúčastňuje i 1. ročníku festivalu politické písně okresu Plzeň - jih.
V únoru 1978 je po čtyřech měsících hraní vystřídán bubeník Jiří Batěk Vladimírem Krampolem. Na podzim 1978 odchází zpěvák Ivan Hradský i baskytarista Jiří Jirásko (je nahrazen Svatoslavem Chládkem). Sejf vítězí ve 2. ročníku OFPP (skladby Odlétnout, Dívka s kytarou). Počet her za rok 1978 klesá na 79.
Od 1. 1. 1979 Sejf přechází na tři roky pod Sdružený závodní klub ROH Keramik Chlumčany, kde chce nalézt lepší podmínky pro svoji činnost. Ze skupiny odchází Svatoslav Chládek (nahrazen Vilémem Buzinkayem) i bubeník Vladimír Krampol (definitivně končí s hraním). V Sejfu se objevuje svérázná osobnost a nejlepší bubeník, jakého kdy Sejf měl - Jiří "Bavr“ Lokajíček (dříve Koule, Vozembouch, později Odyssea). Karel René Syka definitivně končí se svojí hudební a pěveckou činností, nadále však se Sejfem spolupracuje jako výtvarník - je autorem většiny plakátů Sejfu. Poté, co se Sejfem krátce hrají Miroslav Bílý na bicí a Radek Andrejs na kytaru, se toto složení rozpadá a Sejf začíná na podzim 1979 prakticky znovu. Vrací se Vladimír Kuba, Ivan Hradský, novou tváří je vynikající baskytarista Petr Steidl (nejlepší, který kdy v Sejfu hrál) a kytaru hraje opět vedoucí Jan Kvídera. Posílen o hostující zpěvačku Gábinu Oberlíkovou získává Sejf v KFPP Domažlice cenu za interpretaci (píseň V. Kuby Žárlivost). Po odchodu zvukaře Davida Kulicha jeho místo zaujímá Pavel "Bedřich“ Kotaska (pak u Petra Nováka), který do skupiny dobře zapadl a odvedl dobrou práci i jako dopravce. Počet her za rok 1979 se opět zvyšuje - 94.
V roce 1980 popularita skupiny stoupá. Skladby z vlastní tvorby (Letecký den, Kanál La Manche, Hvězda dálnic, Září, Nestojím už o tvou lásku, Alej aj.) jsou posluchači velmi oblíbeny. Sejf natáčí krátký barevný film režiséra Antonína Tikala"Půlnoční závodní dráha“, objevuje se i ve filmovém dokumentu SKZ Dobřany. V rámci propagace navazuje Sejf spolupráci se soutěžními jezdci AMK Blovice Polívkou a Herboltem a financuje několik let velkou reklamu na jejich závodním voze. Ve 4. ročníku OFPP Sejf vítězí s písní V. Kuby Dětství. Vysoké tempo (za rok 1980 opět 129 her!) nevydržel baskytarista Petr Steidl, a tak je v prosinci 1980 nahrazen Jaroslavem Laštovkou ze Štěnovic (dříve Gong). Přes tuto změnu Sejf opět získává při přehrávce 90% ocenění.
V roce 1981 Sejf doprovází zpěvačku Mirku Krtičkovou při soutěži mladých zpěváků - s písněmi V. Kuby Dětství a Září vyhrála krajské kolo a zúčastnila se i národní soutěže v Jihlavě. Sestava se stabilizovala a tak nedochází k žádné personální změně - odehráno 108 her.
Rok 1982 je od začátku ve znamení velkých změn. Sejf končí zřizovatelskou smlouvu se SZK ROH Keramik Chlumčany a po třech letech se opět vrací do Blovic jako soubor nově otevíraného Střediskového kulturního zařízení Blovice.Zde pak zůstává až do konce své činnosti. Od ledna 1982 skupina vystupuje s novým mladým zpěvákem Jaroslavem Soukupem (dříve Horizont). Zvuk kapely se zlepšuje pořízením zpěvové aparatury Peavey. Dne 2. 3. 1982 koncertem v Blovicích oslavuje Sejf jubilejní 1 000. vystoupení a 9. 4. 1982 rovněž v SKZ Blovice 10 let od premiéry za účasti řady hostů - bývalých členů a spolupracovníků skupiny. S příchodem nového zpěváka a změn v repertoáru stoupá i popularita a počet her - téhož roku slaví Sejf i 1100. vystoupení.
Vítězí v 6. ročníku OFPP a s písněmi Konec referenta Špáty (J. Kvídera - L. Neumannová) a Povídají o ní (V. Kuba) se probojuje i do finále KFPP Domažlice. V přehrávkách 5. 12. 1982 v Chlumčanech Sejf získává nejvyšší amatérské ohodnocené - III. kvalifikační stupeň. Skupina dosahuje rekordního počtu her ve své historii - za rok 1982 celkem 132 (průměrně 11 měsíčně!).
Od 1. 3. 1983 se obsazení skupiny rozšiřuje o klávesového hráče Martina Vitáčka (dříve Expres). Dne 1. 5. 1983 Sejf netradičně koncertuje po prvomájové manifestaci na náměstí v Blovicích, což pak opakuje několik let. Dne 30. 8. 1983 proběhlo v Blovicích 1 200. vystoupení. V září natáčí pro Čs. rozhlas v Plzni písně z vlastní tvorby Dětství a Září (V. Kuba), které po zařazení do vysílání získají velký ohlas. S písní Člověk (Jan a Milena Kvíderovi) vítězí Sejf v 7. ročníku OFPP a na KFPP v Holýšově přebírá cenu KV SSM za dlouholetou angažovanou tvorbu. Za rok 1983 absolvuje 120 her.
Na počátku roku 1984 odchází na profesionální dráhu technika Pavel"Bedřich“ Kotaska (do skupiny Petra Nováka). Dalším je dopravce Jiří Kraus, který od března přechází jezdit se skupinou O.K. Band. Nastupuje nový zvukař Ivo Chudáček. V květnu natáčí Sejf další dvě písně pro Čs. rozhlas Plzeň - Člověk a Snad (V. Kuba). Dne 23. 9. 1984 koncertem v Blovicích Sejf slaví 1 300. vystoupení. Loučí se zpěvák Jaroslav Soukup (přechází do plzeňské skupiny Extra Band), klávesový hráč Martin Vitáček i baskytarista Jaroslav Laštovka. Novými členy jsou staronový zpěvák Ivan Hradský, baskytarista Petr Steidl a jeho spoluhráč z Kaktusu Bohumil Neumann. Místo zvukaře Ivo Chudáčka přichází Bohuslav Korda. I v novém složení Sejf při přehrávce obhájil nejvyšší kvalifikaci a natáčí další dvě písně v Čs. rozhlase Plzeň (Letecký den, Je to naposled - obě V. Kuba).
A konečně po osmi letech účasti v KFPP se Sejf stává s písní Jana Kvídery Život vítězem 10. ročníku KFPP v Holýšově. Pro přepravu kvalitní aparatury Electro Voice (od skupiny Turbo) si Sejf pronajímá autobus spolehlivého řidiče Karla "Dědy“ Koppa. Zúčastňuje se rockových maratónů ve Zbůchu a reprezentuje okres Plzeň - jih v krajské přehlídce rockových skupin v Chlumčanech (jedním z porotců je známý kytarista Radim Hladík). V roce 1984 Sejf naposledy ve své historii dosahuje hranici 100 her za rok.
V únoru 1985 reprezentuje Sejf Zpč. kraj s písní Život na celostátním festivalu politické písně v Sokolově (skupina je experimentálně posílena o dívčí pěvecké trio). Tuto píseň spolu se skladbou J. Kvídery a I. Kolářové Musíš dál natočil Sejf v lednu 1985 pro Čs. rozhlas v Plzni. Nadějně vypadalo i natočení gramodesky pro Supraphon, avšak nedošlo k němu. V červnu koncertuje Sejf v rámci třídenního družebního zájezdu v NDR. Účinkuje v rámci Dne Zpč. kraje na Čs. spartakiádě v Praze 25. 6. 1985. Hraje pro účastníky setkání zpč. mládeže s představiteli kraje v karlovarském Thermalu. Při koncertě 5. 9. 1985 v Blovicích (1 400. vystoupení) se loučí klávesový hráč Bohumil Neumann, který je nahrazen zatím nejmladším členem Sejfu v jeho historii, osmnáctiletým talentovaným kytaristou Ivanem Bohuňovským z Třemošné. Nový repertoár v hardrockovém stylu (Black Sabbath, Gary Moore aj.) není přijat tak, jak by si členové skupiny přáli a návštěvnost i počet her (za rok 1985 jen 83) začíná po letech klesat. 9. ročník OFPP Sejf ještě naposledy vyhrává (píseň Je jenom jeden svět - J. Kvídera/V. Krásný a Už nejsi kluk - J. Kvídera/M. Kvíderová). Na KFPP v Holýšově získává cenu Krajské mírové rady a v předvýběru v Praze vybojuje postup do CFPP.
V únoru 1986 se Sejf podruhé a naposledy zúčastňuje za Západočeský kraj CFPP v Sokolově (píseň Je jenom jeden svět přes indispozici zpěváka Hradského byla oceněna odbornou kritikou kladně). Pro Čs. rozhlas Plzeň natáčí Sejf písně Je jenom jeden svět , Nestojím už o tvou lásku (J. Kvídera/D. Hadáčková) a Hvězda dálnic, Alej (obě V. Kuba). Skupina stále bojuje o přízeň publika, avšak nedosahuje v konkurenci ostatních souborů takových výsledků jako dříve. Novým zvukařem po B. Kordovi se stává mladý a snaživý Roman Pešek. Ke 30. 9. 1986 odchází ze skupiny zástupce vedoucího Ing. Vladimír Kuba (definitivně končí s hraním) - odehrál u Sejfu více než 10 let a zasloužil se výrazným způsobem o jeho slávu. S ním odchází i Petr Steidl a na místo baskytaristy se po devíti letech vrací Ing. Roman Jirásko. Na bicí hraje mladý konzervatorista Daniel Čánský, brzy je však nahrazen Evženem Juhaszem. První ženou - hráčkou ve skupině se stává další konzervatoristka Eva Pavelková (říjen - prosinec 1986). Sejf se v novém složení zúčastňuje ještě jednou krajského festivalu politické písně v Domažlicích, avšak výkon je poznamenán nesehraností. Rockový repertoár ustupuje a Sejf začíná hrát příležitostně v kavárnách pro mladé i komerčnější hudbu.
V roce 1987 Sejf slaví nejprve 1 500. vystoupení (8. 3. 1987, Horní Bříza) a potom 15 let od premiéry Sejfu - koncert 6. 4. 1987 v Blovicích. Sejf je již po řadu let nejstarší dosud působící rockovou skupinou v Zpč. kraji. Místo bubeníka Juhasze nastupuje od února Vladislav "Oli“ Kraus, který však je v dubnu vystřídán Bohumilem Josefem (dříve Zrcadlo). Znovu se mění sestava a vrací se baskytarista Petr Steidl. Kromě krátké epizody u karlovarské Cody se Sejfem hraje i kytarista Ivan Bohuňovský, v některých skladbách střídá kytaru s klávesami. Ještě v srpnu 1987 se Sejfu podařilo zlomit rekord - za jeden měsíc odehráli 17 vystoupení.
Na podzim se však skupina prakticky rozpadá, postupně odchází Ivan Hradský, Petr Steidl i Bohumil Josef. Řidič Vlastimil Graman přechází jezdit profesionálně ke skupině O.K. Band. Zvukař Roman Pešek odchází na vojnu.
Počátek roku 1988 zastihuje Sejf v přestavbě (jde s duchem doby). Jan Kvídera navazuje spolupráci s mladým bubeníkem a klávesovým hráčem Petrem Dickem a později i s jeho bývalou spoluhráčkou ze skupiny Junior Hanou Steidlovou. Sestavu doplňuje v červnu baskytarista Josef Tříska a zvukař Zdeněk Kohout. Styl skupiny je zaměřen na moderní kavárenskou hudbu pro mladé a s využitím automatických bicích, moderních syntetizátorů atd. Ale to už je jiná kapitola. Sejf pořádá poslední koncert 29. 6. 1988 v Blovicích, který je spojený s oslavou 1 600. vystoupení. Tím definitivně končí historie rockové skupiny Sejf, která za více než 16 let své činnosti odehrála 1 600 vystoupení k tanci i poslechu pro různé pořadatele v Západočeském, Jihočeském, Středočeském kraji i jinde, koncertovala v NDR, natočila 15 skladeb pro Čs. rozhlas v Plzni, 2x reprezentovala Zpč. kraj na CFPP Sokolov, zvítězila v KFPP 1984, deset let po sobě byla úspěšná v OFPP (vždy prví nebo druhé místo) a svými písněmi potěšila tisíce mladých lidí. Na jednu skupinu tedy bilance více než úspěšná.

Poděkování patří všem těm, kteří se jako členové nebo spolupracovníci zasloužili o dosažené úspěchy a dobré jméno skupiny Sejf, které zůstane navždy zapsáno v historii západočeské rockové hudby.

Seznam členů a spolupracovníků skupiny Sejf

Hudebníci, zpěváci Technici, řidiči aj.

Jan Kvídera Pavel Otta
Karel Syka Alois Kugler
Jiří Jirásko Zdeněk Honz
Roman Jirásko Tomáš Tuček
Jaroslav Tlustý Josef Zmeškal
Jaroslava Rybařová Vladimír Redlich
Miroslava Rybařová Jan Suchý
Jiří Šindelář Jindra Kodl
Vladimír Kuba Jaromír Sýkora
Ivan Hradský David Kulich
Evžen Juhasz Pavel Kotaska
Vladimír Krampol Jiří Kraus
Ladislav Rýdl Ivo Chudáček
Zdeněk Kovařík Bohuslav Korda
Karel Kopejtko Roman Pešek
Libor Pech Karel Kopp
Jiří Baťek Jiří Kubát
Svatoslav Chládek Jaroslav Rabas
Vilém Buzinkay Vlastimil Graman
Jiří Lokajíček Vít Mařík
Miroslav Bílý
Radek Andrejs
Andy Seidl
Petr Steidl
Jaroslav Laštovka
Jaroslav Soukup
Martin Vitáček
Bohumil Neumann
Ivan Bohuňovský
Daniel Čánský
Eva Pavelková
Vladimír Kraus
Bohumil Josef
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one