Skelet
Skelet
Historie skupiny Skelet
Miroslav Chrástka společně s Robertem Bodorem, Petrem Manzelem a Mírou Všetečkou zakládají v roce 1983 skupinu Skelet při Junior klubu Cheb. Zúčastní se několika hudebních soutěží. Natáčí se Supraphonem několik singlů, odehrají nespočet koncertů a v roce 1987 ukončují éru Skeletu.
.............

Miroslav Chrástka vystudoval SPŠ elektrotechnickou v Plzni.

Od svých deseti let hraje jako samouk na kytaru, v 15-ti letech založil v Plzni kapelu s názvem EXITUS a současně hrál v tanečním orchestru KONTRAST. Po ukončení školy zakládá v roce 1983 další partu s názvem SKELET. Kapela hraje na tancovačkách a za svojí existenci vyhrává několik hudebních soutěží. V roce 1987 vzniká spojením SKELET - AUTOMAT BAND nové seskupení s názvem TRIUMF.

Po dvou vydaných singlech se kapela v roce 1989 rozpadá, přichází revoluce, podnikání a muzikantská pauza. V roce 1992 přichází kapela s názvem MACBETH z Aše, se kterou natočil čtyři alba, prodávaná i na zahraničních trzích, např. v Rakousku, SRN, Japonsku... Kapela byla mediálně velmi podporovaná, natočili celkem devět videoklipů, hráli na zábavách, koncertech a festivalech. Hudební spolupráce s Karlem Gottem v roce 1994 ještě více zviditelňuje MACBETH, hrají společné koncerty s OLYMPICem.

V roce 1999 se MACBETH rozpadá a vzniká pop-rocková formace 0609, se kterou natáčí dva videoklipy, pár televizních pořadů a dvě CD.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9244"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one