Historie skupiny Titanic
Heavy metalová kapela z Brna, která vznikla na přelomu let 1984/1985. Původní
složení : Z. Černý (kytara, zpěv), M. Horňák (kytara, zpěv), J. Hradecký (basa, zpěv), S. Fric (bicí, zpěv) V roce 1985 J. Hradeckého vystřídal Milan Hanák. V roce 1987 vydán první singl - "Vizáž", v r. 1988 následovaly další dva singly. V roce
1989 vydáno první album - Metal Celebration. Po jeho vydání následuje konce...rtní turné po Slovensku, Polsku a Bulharsku. Na tomto turné vzniká spolupráce s bulharským kytaristou Georgim Enčevem, který přijímá nabídku na výpomoc při natáčení cd Abel. Z této výpomoci se stává trvalá spolupráce - Enčev nahradill M. Horňáka, který odchází do Kernu. Citelnějším zásahem do sestavy je odchod zpěváka Černého, na jeho místo nastoupil tehdejší zpěvák Regonu, J. Štěpánek.
4. února 1991 v Ostravě Titanic odehraje koncert s Deep Purple. V roce 1993 následuje další album, s jednoduchým názvem "3" Další cd "Rockové balady" vzniklo v době, kdy česká rocková scéna prožívá krizi, postihující bohužel všechny tehdejší kapely. V 1997 vydají ještě jedno album s názvem „Requiem", poté se Titanic se rozhodl na nějakou dobu přerušit svoji činnost.

V roce 2009 se Titanic vrací na koncertní podia ( koncerty s Tublatankou, turné s Arakainem )

V létě 2011 Titanic opět obnovuje původní sestavu, ve které ho můžete vidět nyní :

Zdeněk Černý - kytara, zpěv

Milan Hanák - Baskytara,zpěv

Georgiu "Džoro" Enčev - kytara,zpěv

Stanislav Fric- bicí

+ novou posilou za bicími je Martin "Marthus" Škaroupka ( Cradle of Filth )

Kapela nyní pravidelně koncertuje a hraje na letních festivalech. 20. listopadu 2013 vyšlo dlouho očekávané řadové cd s názvem Double Time. Distribuováno v síti Indies.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one