Historie skupiny Vizír
Melodický hard rock mírně střižený heavy metalem doplněný o něžné rockové balady - tak by se dal charakterizovat hudební styl skupiny, která vznikla v zimě, na přelomu let 1991/1992. Repertoár založený na vlastních skladbách členů souboru, doplněný vybranými známými hity předních rockových skupin. Ve Viziru se sešli hudebníci v tehdejší době velice populárních skupin Telefon a DOA rock. Skupina v období aktivní činnosti intenzivně hrála svým fanouškům na tanečních zábavách na Plzeňsku, Domažlicku, Tachovsku, několik vystoupení proběhlo
i v sousedním ("západním") Německu (Schönsee, Waidhaus). Mezi oblíbené lokality patřil H.Týn, Mezholezy, Stod, Dolní Kamenice, Soběkury, Milavče, Blížejov, Bor u.T. atd. V letech 1992–1993 manager skupiny Josef Cibulka zorganizoval v Domažlicích dva velké rockové festivaly s výstižným názvem VIZIR - HardShow, kde skupina představila domácímu publiku známé skupiny z Německa a České Republiky. Tyto festivaly byly prvním porevolučním počinem rockových přehlídek kapel s mezinárodní účastí v Domažlicích. Původní sestava ukončila spolupráci na konci roku 1993 a "na rozloučenou" svým příznivcům věnovala demo VIZIR - Goodbye, natočené ve studiu Striever Mercury Recording v Těšovicích a muzikanti se rozcházejí do jiných hudebních seskupení. Ve VIZIRu se v následujícím roce 1994 vystřídali další muzikanti z plzeňska – Martin Ruttner (LSD, Lucie Revival), Míra Čížkovský (Tanit, Telefon, Kečup, Abbastars, Mad Granddad), Milan Kejzlar (BAM), Standa Marhoun. V roce 2007, kdy skupina slavila 15 let výročí vzniku, se hudebníci ze zakládající sestavy znovu sešli ve zkušebně aby natrénovali původní repertoár, který prezentovali na jediném vystoupení v Mezholezích u příležitosti „rozlučky“ majitelů stánku kultury Standy a Hanky Faistových. Tato akce se těšila velkému zájmu se strany (nejen původních) přítomných fanoušků VIZIRU.
Stále trvající výborné kamarádské vztahy původních členů, neutuchající elán a chuť do rockové muziky stály v lednu 2012, tedy přesně k 20.narozeninám kapely, za rozhodnutím o návratu VIZIRu na rocková pódia. Oproti původnímu složení jako hráč na klávesové nástroje nastoupí dlouholetý kamarád a fanoušek kapely, Roman Havlíček (ex - Erion, Mr.Frros). Ten nahradí původního klávesáka, tragicky zesnulého Jiřího Krejčího. Ten se bohužel, stejně jako manager a dobrá duše VIZIRu Josef „Sputnik“ Cibulka, odebral navždy koncertovat do rockového nebe. Skupina se rozhodla znovu nazkoušet ve studiu Mercury Recording u Romana "Mashi" Šandora původní repertoár a v roce 2012 toto nabídla fanouškům na šňůře několika vystoupení v plzeňském kraji.
Původní složení kapely:
Roman „Máša“ Šandor- zpěv, kytara (ex- Telefon, DOA rock, Mr. Frros, nyní- Š.Rezková )
Láďa Hrbáček - zpěv, kytara (ex- Telefon, Dynamit, Medy Band, nyní mimo aktivní službu)
Luboš Oulík - basová kytara (ex- Telefon, nyní-SAP)
Ota Královec - bicí (ex- Golf , DOA rock, Cramp, Zvlášňý Škola, nyní- Sonet)
Jiří Krejčí - klávesy (tragicky zahynul)

V září 1992 nastoupil na post basového kytaristy Petr Duffek (ex-Lego, nyní-Sonet).
Managing - Josef „Sputnik“ Cibulka (tragicky zahynul)
Technika - Jiří "Hoitchi" Krejčí - zvuk
Jan a Jaroslav Varvařovští, Radek Žák, Robert Kripner - světla, pódium, pyroefekty, zásobování pivem a dalšími tekutinami.
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one