Historie skupiny YPS
Začátky československé skupiny YPS se datují od roku 1976, kdy se čtyři přátelé, hudebníci sešli ve městě Komárno a založili původní sestavu :

Jan " Bobo " Hangon - rytmická kytara
Stefan Peller - sólová kytara
Tono Pinkas - bass kytara
Julius Csiba - bicí

V roce 1978 přirozená touha po úspěchu v celonárodním měřítku přivedla skupinu do hlavního města Slovenska - Bratislavy. Krátce po několika vystoupeních v této metropoli, přímočarý a nekomplikovaný styl skupiny se stal malou senzací. Spontánní přijetí jejich tvorby hudebními kritiky, ale hlavně širokého publika i nesčetné nabídky na vystoupení a akcích různého druhu, byly přirozeně velmi milou a příjemnou odměnou za všechny uplynulé roky tvrdého úsilí.
O rok později (1979) se ke skupině připojuje už tehdy známý klavírista a skladatel Jaroslav Filip a manažer Jozef Sebo , díky kterému YPS podniká prví kroky v nahrávacích studiích , kde se na etherové pásy zaznamenává jejich vlastni tvorba i hudba do filmů . Spolupracuje s mnoha už známými kolegy z hudební branže při nahrávaní podkladů pro jejich písničky .
Legendární skupina MODUS v roce 1980 dostává nový impulz. Jan Lehotský, Jan " Bobo " Hangon a Marika Gombitová jsou součástí nové sestavy. O tři roky později Bobo zakládá skupinu POP Kodex pro sólovou zpěvačku Daru Rolins .
V roce 1985 je skupina YPS opět spolu a stojí zas na vlastích nohou a s novým koncertním programem vystupuje v mnoha zemích - Československo , Polsko , Bulharsko, Rusko a v severských státech Skandinávie .
Žílami jim proudí nová krev ve formě textů - Kamil Peteraj, Luboš Zeman, Martin Sarvaš, Dano Mikletič, Roman Spišiak. Od roku 1990, jako extra projekt, Bobo hraje v mnoha zábavných podnicích Evropy a dokonce i USA (Londoner, Cheers, Irish ... ) Jeho hosty jsou často světoznámý hudebníci .
Spolu s manažerem Josefem Sebou se v roce 1996 podílejí na produkci CD pro Janu Kirschner - V cizím městě (Modrá, Žena domácí... )
Od roku 2004 Bobo a jeho nový kolega, klavírista Etien Paul Hric nahrává sérii CD pod názvem Bobo & YPS. Jejich hosty jsou často následujíci hudebníci - Duso Mikes a Vlado Koleniče (ex Taktici), Puby Morvay (ex YPS a Modus ), Immi GAŽOVIČ (ex Opus & YPS ), Pavol Hammel, Palo Habera, Dara Rolins, Stefan Zkrucovaný..
Veřejný dialog
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6284"
Ahoj nenašel by se někdo, kdo by měl nějaké nahrávky od skupiny BARBAROSSA. Měl jsem cca před 25 lety kazetu s nahrávkou jejich vystoupení a dodneška si pamatuji kousek jejich textu "Fatamorgána sílí a já mám strach, hrozný strach ...., Sahara, Nevada a všechny pouště, Sahara, Nevada, spálí nás ...". Někde se mi ztratila. Díky za případné tipy. Barry
Na chlubení to sice není, ale možná někde najdu naši historii.. :-) Milos
Ahoj. Pokud Miloš nic nenajde, tak tady mám nahrávku od Jindřicha Gregory ;-)
S pozdravem JaHo
čus,mám jednu srandu k Deceptu. Někdy v létě 93,4,5 hráli na parketu řáholec v Hodousicích pouťovou zábavu. Ten den,byl v tv film Hoří,má panenko!,kde při pouťovej zábavě něco začne hořet. A to se stalo i ten den,akorát nikdo nevěřil,že je to pravda,protože mnozí šli na pouťovou až po tom filmu. Já tam nebyl,ale ráno mi to říkali u nás v JZD,bylo to v sezóně a měl jsem službu v dílně.
Dávám sem odkaz na moje stránky, kde najdete seznam nahrávek co mám a co sháním. pokud budete mít někdo zájem o něco co mám a můžete mi i něco nabídnout, napište na uvedený E-mail. V nedávné době jsem sehnal cca 60 rockových raritních věcí, o Vánocích plánuji stránky aktualizovat.

http://rockoverarity.hostuju.cz/
Ahoj,nemá někdo něco od západočeské kapely Expander ?
Jen dodám, že skupina byla založena v roce 1986 v Plzni a hrála ve složení Daniel Dobiáš - voc,g
Martin Nový - g, Roman Heiný - bg, Miroslav Šír - ds, až do konce roku 1990.
Já vím,ale jen to sehnat. I když Dan Dobiáš asi něco má.Asi před půl rokem jsem mu psal a slíbil,že sežene,ale asi zapomněl
pegas
Pro lepší komunikaci je třeba více slov.
http://uloz.to/xMncM5Td/pegas-mp3
Ahoj.Má někdo nahrávky Nové Formace ?
http://uloz.to/xBTM9SjJ/titan-best-of-1985-2002cz-rar
Bože, to je nesmysl, co tu bylo napsané o Nové Formaci....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one